Nowości

Pierścionek zaręczynowy - jak wybrać ten idealny model?

Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej kobiety, ale zarazem bardzo stresująca chwila dla mężczyzny. Warto więc odpowiednio przygotować się do tego wyjątkowego i przełomowego momentu w życiu, do którego będziecie wracać pamięcią jeszcze nie jeden raz. W tym dniu, to pierścionek przyciągnie całą jej uwagę, dlatego zrób wszystko, by leżał na palcu ukochanej perfekcyjnie. Jak zatem wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

O tym, że tradycja nakazuje kupić pierścionek zaręczynowy, by się oświadczyć, wie każdy mężczyzna. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, na co powinien zwrócić uwagę przy jego wyborze. Tu nie tylko liczy się wygląd, ale przede wszystkim rozmiar i jakość wykonania. Przedstawiamy najważniejsze zasady, którymi powinieneś się kierować przy zakupie pierścionka zaręczynowego.

Jaki rozmiar?

Najtrudniejszym zadaniem przy wyborze pierścionka zaręczynowego bez dwóch zdań jest dobór jego rozmiaru. Obwód palca zmienia się w zależności od pory dnia czy pory roku, ale jego rozmiar może ulegać powiększeniu lub pomniejszeniu także pod wpływem wysiłku i sytuacji stresowych. Należy więc jak najbardziej precyzyjnie dokonać pomiarów, by podczas oświadczyn nie popełnić wielkiego faux pas.

Najprostszą metodą, by zachować wszystko w tajemnicy i dokonać dobrych pomiarów, jest przyniesienie pierścionka ukochanej do jubilera, by ten, za pomocą specjalnych pierścieni mierniczych, sprecyzował, jaki rozmiar powinieneś wybrać. Zwróć jednak uwagę, czy ten pierścionek jest noszony przez Twoją wybrankę na odpowiednim palcu - jeśli okaże się, że nie, cały misterny plan pójdzie do śmieci. Możesz również poprosić o pomoc jej przyjaciółki lub siostrę, które być może wiedzą, jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego wybrać.

Jeśli wymienione opcje w Twoim przypadku są niemożliwe do wykonania, możesz spróbować dokonać pomiarów sam w domu. Zmierz pierścionek za pomocą suwmiarki w kilku miejscach i z wyników wyciągnij średnią. Możesz również zmierzyć pierścionek za pomocą internetowych szablonów - jest to jednak opcja bardzo ryzykowna, ponieważ rozmiary różnią się od siebie nawet o jedyne 0,3 mm.

pierścionek

Kamień dopasowany do osobowości

Wybierając pierścionek, najpierw powinieneś określić swój budżet - to da Ci wiedzę, na który kamień możesz się zdecydować. Najbardziej pożądane są modele z pięknymi oszlifowanymi diamentami, jednak niestety nie każdego na nie stać. Jeśli jednak zależy Ci na odporności pierścionka na zarysowania czy matowienie, a dysponujesz sporym budżetem, nie wahaj się i zdecyduj się właśnie na brylant. Dobrą alternatywą dla tego szlachetnego minerału będą kolorowe kamienie, takie jak: szafir, topaz czy szmaragd, które pięknie prezentować się będą na dłoni wybranki.

Żółte czy białe?

Pozostaje jeszcze podjęcie decyzji o odcieniu samego pierścionka zaręczynowego. Zorientuj się w jakim kolorze biżuteria dominuje w szkatułce Twojej ukochanej - od tego zależy, jaki odcień złota powinieneś wybrać. Jeśli dominuje tam srebro, wybierz pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota, jeśli jednak przeważa biżuteria w złotym odcieniu - zdecyduj się na klasyczne żółte złoto.

Zaręczyny to wyjątkowa chwila. Zrób więc wszystko co w Twojej mocy, by zapadła Wam na długo w pamięci. Przed zakupem pierścionka zaręczynowego, dokonaj dogłębnego researchu i pomiarów, by podczas oświadczyn wszystko przebiegło po Twojej myśli. 

Więcej o pierścionkach zaręczynowych na:

Siudek Jewellery - Jubiler z Krakowa

ul. Wielopole 24
31-072 Kraków
12 422 03 50

www: https://siudek.com.pl/

 

Zobacz