Nowości

Dekoracje ścienne – sposób na szybką metamorfozę wnętrza

Gruntowny remont wymaga czasu i sporych nakładów finansowych. Jeśli zależy nam na wprowadzeniu jakiejś zauważalnej zmiany w aranżacji wnętrza, nie trzeba koniecznie zrywać podłóg i malować ścian na nowy odcień. Jednym z łatwiejszych sposobów na metamorfozę aranżacji jest zastosowanie wyrazistych dekoracji ściennych.

Naklejki – łatwo je nakleić i odkleić, a przy tym nie kosztują wiele

Coraz więcej osób decyduje się na udekorowanie ścian naklejkami ściennymi. Oferta naklejek jest, z resztą, bardzo szeroka i zróżnicowana. Obejmuje zarówno gotowe wzory, jak również możliwość stworzenia indywidualnych szablonów na zamówienie.

Naklejki ścienne można dobrać i dopasować praktycznie do każdego rodzaju aranżacji: napisy i sentencje pasują do wnętrz nowoczesnych, motywy kwiatowe i roślinne doskonale podkreślą estetykę romantyczną i vintage, a naklejki przedstawiające zwierzęta i bohaterów z kreskówek to świetny wybór do pokoju dziecka.

Ogromną zaletą naklejek jest łatwość ich przyklejania oraz możliwość usunięcia ich ze ściany, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Nie bez znaczenia jest także stosunkowo niska cena dekoracji tego typu oraz fakt, że są bardzo wyraziste i faktycznie mogą odmienić charakter aranżacji.

Plakaty metalowe – doskonała ozdoba do kuchni lub salonu

Modną i ciekawą dekoracją ścienną, która wprowadzi do wnętrza estetykę retro, vintage, pop-art lub loft, jest właśnie metalowy plakat. Plakaty tego typu mogą nawiązywać do starych reklam i szyldów – wówczas zawierają nadruki, a czasami są również wytłaczane. Inną możliwością jest zakup plakatów metalowych z nadrukami, a te mogą być niemal dowolne. W sprzedaży można bowiem znaleźć plakaty metalowe z nadrukami filmowymi, ze zdjęciami, grafikami i wieloma innymi akcentami dekoracyjnymi. To sprawia, że te dekoracje ścienne można zastosować niemal w każdym wnętrzu.

Ekspert sklepu Meblujesz.pl zwraca uwagę na fakt, że plakaty metalowe są znacznie trwalsze od plakatów standardowych (papierowych) i są od razu gotowe do zawieszenia. Można z ich pomocą udekorować salon, kuchnię, jadalnię, pokój dziecka lub gabinet – to tylko kwestia znalezienia odpowiedniego plakatu.

Zobacz także : Dekoracje stołu wielkanocnego >>

Obrazy ścienne – klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody

Do niektórych wnętrz zupełnie nie pasują naklejki ścienne, malowanie wzorów od szablonów lub plakaty metalowe. Aranżacje klasyczne, eleganckie, eklektyczne i glamour to tylko kilka z wielu przykładów. By wprowadzić sporą odmianę i urozmaicenie we wnętrzach tego typu, nie wystarczy sięgnąć po naklejkę czy plakat, ale już obraz ścienny sprawdzi się znakomicie.

Obrazy ścienne mogą być wykonywane różnymi technikami. Do wnętrz klasycznych i eleganckich świetnie pasują obrazy olejne w ozdobnych ramach, ale wówczas, gdy wybieramy obraz do sypialni o minimalistycznym lub eklektycznym wystroju, możemy sięgnąć po wydruki na płótnie. Od techniki tworzenia obrazów ważniejszą kwestią jest to, co dany obraz przedstawia, jaka jest jego estetyka, a także to, jak wygląda jego rama.

Obrazy ścienne mogą przedstawiać dowolne widoki, przedmioty, akty, zwierzęta, historyczne sceny lub malunki abstrakcyjne. Jeśli cenimy klasykę, można sięgnąć po znaną reprodukcję lub dać szansę współczesnym artystom. Gdy bliżej nam do nowoczesności i awangardy, nie warto iść w stronę sielskich widoków i pejzaży, ale raczej postawić na obrazy minimalistyczne oraz na malarstwo współczesne. Obraz to świetna dekoracja salonu, jadalni lub sypialni.

Dekoracje ścienne, obrazy i naklejki potrafią całkowicie odmienić nudne wnętrze. Jeśli aranżacji brakuje czegoś wyrazistego, warto rozważyć wprowadzenie takich zmian, które są o wiele łatwiejsze niż przeprowadzenie generalnego remontu, przemeblowania i przemalowania pomieszczeń. Kolorowe, zauważalne i dobrze wybrane dekoracje mogą przełamać monotonię, wprowadzić do wnętrza nowe odcienie, motywy i nadać mu zupełnie inny charakter. Zaletą takich zmian w aranżacji jest stosunkowo niska cena zakupu i łatwość ich zastosowania – wystarczy zawiesić je na ścianie w wybranym miejscu.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz