Nowości

Jak wyposażyć salon fryzjerski?

Niejeden fryzjer marzy o tym, aby założyć swój idealny salon. Adepci sztuki fryzjerskiej często snują plany, w których będą mogli pochwalić się wspaniałym miejscem, ponieważ każdy klient chce ponownie skorzystać z ich usług. Jeżeli to marzenie się spełniło, to trzeba jeszcze odpowiednio wyposażyć salon fryzjerski. O czym w takim momencie trzeba pamiętać? Miejscem, w którym z powodzeniem zakupimy wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty do prawidłowego funkcjonowania zakładu fryzjerskiego jest hurtowania Ayala.

Hurtownia fryzjerska Ayala

Firma Ayala została stworzona z myślą o wszystkich ludziach, którzy chcą się skupić na prowadzeniu swojego interesu. Przede wszystkim mamy tutaj pełną ofertę ergonomicznych mebli fryzjerskich. Ergonomia to nauka, która zajmuje się dostosowaniem warunków pracy do właściwości psychofizycznych człowieka. Oznacza to, że meble fryzjerskie muszą być tak zaprojektowane, aby klient czuł się komfortowo kilka godzin siedząc na fotelu, natomiast fryzjer będzie mógł z powodzeniem przeprowadzać wszystkie zabiegi pielęgnacyjne.

Ergonomiczne meble fryzjerskie

Podstawą każdego salonu są bardzo wygodne fotele fryzjerskie - to właśnie na nich siedzą klienci. Dlatego ważne jest, aby były one wyposażone w podnóżki, podłokietniki i zagłówki. Kluczowa jest także regulacja wysokości fotela. To samo dotyczy myjni fryzjerskich, które bardzo często są połączone z fotelami. Takie siedziska coraz częściej są wyposażone w funkcje masażu, dzięki czemu klienci mogą się zrelaksować.

Właściciele salonów muszą pamiętać, że trzeba zadbać nie tylko o klientów. Fryzjerzy wykonują swoją pracę stojąc przez wiele godzin z rękami uniesionymi do góry. Może to mieć negatywny wpływ na stan ich kręgosłupów, co po wielu latach pracy objawia się zwyrodnieniami uniemożliwiającymi wykonywanie obowiązków. Dlatego niezbędne w ich pracy są specjalnie wyprofilowane taborety, tak zwane hokery. Takie krzesła powinny być wyposażone w kółka, które pozwolą fryzjerom przemieszczać się po salonie.

myjnia fryzjerska

Dobrym sposobem na ułatwienie pracy mistrzom nożyczek będzie także inwestycja w szafki na kółkach. Są to pomocniki wyposażone w szufladki. Można do nich pochować najczęściej używane sprzęty, dzięki czemu mamy je zawsze pod ręką. W tym wypadku warto zwrócić uwagę  na materiał, z którego są wykonane. Nie zaleca się kupować plastykowych modeli, ponieważ powierzchnia może łatwo ulec uszkodzeniu, jeżeli położy się na nią rozgrzaną prostownicę czy suszarkę.

Czym byłby salon fryzjerski bez luster? Także taki element wyposażenia można kupić w hurtowni Ayala, która stara się swoim klientom zaoferować bardzo szeroką gamę produktów.

Stylistyka każdego salonu będzie indywidualną kwestią właściciela. Obecnie bardzo dużą uwagę poświęca się zagadnieniu designu w przestrzeni użytkowej. Dotyczy to także takich miejsc jak salony fryzjerskie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami klasycznych wnętrz, czy wolimy bardziej szalone barwy, w hurtowni fryzjerskiej Ayala znajdziemy dla siebie coś, co będzie idealnie pasowało do naszego zakładu.

Zobacz