Nowości

Powłoka ceramiczna na lakier samochodowy. Czy warto wykonać ją samodzielnie?

Powłokę ceramiczną można zastosować na lakier samochodowy, aby nadać mu głęboki kolor i połysk. Powłoka ceramiczna może być stosowana w celu poprawy wyglądu samochodu i ochrony jego karoserii. Powłoka ceramiczna zapewnia ochronę przed naturalnymi elementami. Powłoka ceramiczna chroni powierzchnię lakieru przed reakcjami chemicznymi, takimi jak te wywołane przez cząstki roślin lub odchody zwierząt.

Powłoka ceramiczna - błyszczący lakier i ochrona przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi

Nasz pojazd będzie wyglądał lepiej, jeśli zastosujemy powłokę ceramiczną. 

Lakier bezbarwny jest najłatwiejszą do uszkodzenia warstwą na karoserii samochodu.

Powłoka ceramiczna tworzy warstwę ochronną. Działa jako warstwa antykorozyjna. Co prawda nie będzie miała takiej skuteczności jak praktyki w profesjonalnym zakładzie, ale elementy nadwozia będą lepiej znosić różne czynniki atmosferyczne. Powłoki ceramiczne można znaleźć w ofercie sklepu sklep.motogo.pl/powloki-c46

Powłoka ceramiczna - zalety

Powłoki ceramiczne mają wiele zalet. Można je wykorzystać do "ożywienia" matowego lakieru. Powłoka ceramiczna może również nadać części karoserii samochodu efekt lustra dzięki wysokiemu połyskowi. Według testów nawet starsze samochody mogą z daleka wyglądać jak zupełnie nowe. Z matowym lakierem nie pożegnamy się na zawsze. Powłoka ceramiczna sprawia jednak, że samochód wygląda lepiej. Może nawet zwiększyć wartość samochodu.

Powłoka ceramiczna samochodu

Jak nakładać powłokę ceramiczną?

Czy warto próbować samodzielnie nakładać ceramikę? Powłoki ceramiczne są łatwe do znalezienia i niedrogie. Nawet dla laika, jeśli mamy odpowiednie warunki, by odpowiednio przygotować samochód, nie będzie to problem. Ten mit zostaje natychmiast obalony. Twardość powłok ceramicznych mierzy się w skali ołówkowej (np. 6H), wartość powłoki nie wzrośnie o 6 jednostek, jeśli nałożymy wiele warstw tego samego środka.

Jest kilka rzeczy, które należy zrobić przy samodzielnym nakładaniu powłoki ceramicznej. Zacznijmy od umycia samochodu. Najlepiej jest umyć samochód ręcznie. Możemy rozwiać wszelkie wątpliwości: przygotowany lakier szybko wyschnie i usunie wszelkie tłuste pozostałości. Nałożenie wosku nie stanowi problemu. Pamiętajmy, aby nakładać wosk w zacienionym miejscu.

Chcąc nałożyć powłokę ceramiczną samodzielnie, nałóż kilka kropel powłoki ceramicznej na miękką szmatkę (taką z mikrofibry) i rozprowadź ją na karoserii. Aplikację kończymy polerowaniem za pomocą mikrofibry.

Powłoka ceramiczna - czy warto ją nakładać samodzielnie?

Wszystko zależy od tego, jakie są nasze umiejętności. Przygotowanie lakieru do "wyprowadzenia" lub odświeżenia koloru wymaga sporo czasu i uwagi. Właściwa pielęgnacja samochodu jest niezbędna do podjęcia jakichkolwiek działań na lakierze. Profesjonaliści powinni nakładać powłokę ochronną, jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności. Najlepiej zlecić ten proces profesjonalistom, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi interakcja chemiczna. Wówczas powłoka ceramiczna zostanie położona z zachowaniem najwyższych standardów. Należy być przygotowanym na ewentualne dodatkowe koszty. W zakładzie można wykonać glinkowanie farby lub czyszczenie papierem ściernym. Jeśli wymagane są dodatkowe środki chemiczne, nakładanie powłoki ceramicznej może nas sporo kosztować.

Zobacz