Nowości

Co można sprzedawać w mobilnej gastronomii?

​Mobilna gastronomia pozwala odkrywać nowe smaki. Taki biznes łatwo dopasować do potrzeb rynku i klientów. Możesz oferować im nie tylko burgery czy zapiekanki, ale także gorące zupy, dania z kuchni świata czy różnego rodzaju napoje np. lemoniady i kawy. Możliwości, jakie zapewniają wózki czy rowery gastronomiczne, są praktycznie nieograniczone. Wystarczy dobry plan, atrakcyjna lokalizacja i odpowiednie akcesoria, aby otworzyć własny biznes.

Mobilna gastronomia - co do niej zaliczamy?

Mobilna gastronomia to forma działalności, której założeniem jest sprzedaż potraw, przekąsek i napojów w różnych lokalizacjach. Odbywa się ona dzięki specjalnym pojazdom – są to food trucki, ale także specjalne przyczepy, wózki czy rowery gastronomiczne. Pozwalają one na sprzedaż lodów, ciepłych przekąsek czy kawy. Jest to także doskonały sposób na kontynuację dotychczasowej działalności np. w przypadku restauracji. Wystawienie przed lokal wózka, w którym odbywa się szybka sprzedaż przekąsek i napojów pozwala zdobyć nowych klientów.

Zalety mobilnej gastronomii to m.in. fakt, że niewielki pojazd możesz postawić w strategicznych miejscach miasta – tam, gdzie znajdują się klienci. W dużych miastach tego typu mała gastronomia ma często specjalnie wyznaczone lokalizacje. Mobilność sprawia jednak, że w razie potrzeby wózek gastronomiczny można przetransportować na festiwal czy inne wydarzenie odbywające się na świeżym powietrzu.

Co można sprzedawać w mobilnej gastronomii? Wyjaśniamy!

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnego biznesu i zainteresowała Cię mobilna gastronomia? Tego typu działalność ma mnóstwo zalet. Twoja oferta powinna być jednak dopasowana do klienta i odróżniać się od tego, co proponuje konkurencja. Konieczny jest także dobrze wyposażony pojazd lub rower gastronomiczny, w zależności od tego, co sprzedajesz.

Jakie produkty możesz oferować? Mobilna gastronomia to:

  • burgery,

  • hot-dogi,

  • zapiekanki,

  • lody,

  • naleśniki,

  • gofry.

Jedzenie to jednak nie wszystko. Warto wyróżnić się, aby zdobyć klientów. Dobrym pomysłem na biznes jest sprzedaż ciepłych i zimnych napojów:

  • kawy,

  • lemoniady,

  • świeżo wyciskanych soków,

  • smoothie.

Jak zacząć prowadzić mobilną gastronomię? Sprawdź, co jest potrzebne na start!

Jeżeli interesuje Cię mobilna gastronomia i uważasz, że to pomysł na biznes dla Ciebie – zacznij działać. Plusem w tym przypadku są dużo niższe koszty prowadzenia działalności, ponieważ nie musisz przejmować się lokalem. Nie będzie Ci także potrzebne zezwolenie właściciela nieruchomości na prowadzenie konkretnego biznesu.

  • Pierwszym krokiem będzie założenie firmy. Chcąc sprzedawać jedzenie, powinieneś uzyskać także odpowiednie pozwolenia m.in. z sanepidu. Twoi pracownicy muszą mieć również badania sanitarno-epidemiologiczne.

  • Kolejny etap to lokalizacja, gdzie stanie Twoja mobilna gastronomia czy rower gastronomiczny. Jeżeli będzie to stały punkt, konieczne może okazać się uzyskanie stosownego pozwolenia na biznes w danym miejscu lub na handel uliczny.

Ważny będzie także profesjonalny sprzęt do mobilnej gastronomii. Możesz zdecydować się na różnego rodzaju pojazdy np. wózki i rowery gastronomiczne. Znajdziesz je w ofercie Food Bike, podobnie jak dostosowane do nich akcesoria. W przypadku sprzedaży lodów będą to np. kuwety cylindryczne czy konserwatory do lodów. Oprócz standardowej oferty wyposażenia, która spełnia wszelkie normy, możesz także dopasować sprzęt do własnych preferencji.

Poznaj pełną ofertę Food Bike, znajdź odpowiednie wyposażenie do swojej mobilnej gastronomii i dopasuj swoją ofertę do klientów, osiągając sukces w branży!

Artykuł partnera

Zobacz