Nowości

Jak wybrać idealną klawiaturę?

​Dzisiaj tak naprawdę mało kto jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonowanie bez komputera. Komputery stały się ważną częścią świata, a duża część życia - towarzyskiego czy zawodowego, toczy się właśnie dzięki komputerowi i dostępie do Internetu. Zmieniło się też samo podejście do komputerów jako takich. Teraz już bardzo rzadko komputer jest traktowany jako coś ogólnodostępnego i dla całej rodziny. Nierzadko komputer traktowany jest jako coś bardzo osobistego, coś, co każdy człowiek próbuje dostosować i dopasować do siebie. Dotyczy to również odpowiedniej klawiatury. W końcu to bardzo ważne na czym piszesz. A klawiatury komputerowe potrafią być naprawdę bardzo różne - najważniejsze jednak, by znaleźć taką odpowiednią dla siebie. To trudne, ale możliwe.

  1. Rodzaje klawiatur do komputera
  2. Wybór technologii wciskania klawiszy
  3. Cechy jakie powinna posiadać klawiatura do komputera
  4. Jak wybrać klawiaturę ze względu na jej przeznaczenie?

Jakie są rodzaje klawiatur do komputera?

Jeśli interesują cię klawiatury komputerowe masz tak naprawdę olbrzymi wybór. Klawiatury komputerowe bowiem też podlegają rozwojowi. Skorzystaj z tego. To na czym piszesz wpływa na twój komfort pisania. Wpływa też na żywotność klawiatury. Klawiatura przewodowa była jeszcze nie tak dawno temu jedyną dostępną. jednak teraz klawiatura bezprzewodowa jest równie łatwo dostępna. Nie musisz męczyć się z kablami, możesz mieć wszystko ładnie poukładane, a z klawiatury korzystać zawsze wtedy, gdy potrzebujesz - wygodnie i nawet z całkiem sporej odległości od komputera. Żaden kabel cię nie ogranicza. Jaka klawiatura będzie dla ciebie najlepsza? Sam musisz zdecydować. Podświetlenie klawiszy to kolejna kwestia, którą warto się zająć - niektórzy nie wyobrażają sobie bez tego dobrej klawiatury. Może cię zainteresować też gx red linear czyli płynne sekwencje klawiszy. Ważne są też odpowiednie parametry i przełączniki cherry mx silver to bardzo dobry przyła, tak samo jak cherry mx lp speed - to wszystko ma wpływ na klawiaturę.

Technologia wciskania klawiszy w klawiaturze - jaką wybrać?

Najpierw zastanów się czy potrzebne ci są klawisze numeryczne - to wcale nie jest obowiązkowy dodatek do klawiatury, w mniejszych może go zabraknąć. Nie znaczy to, oczywiście, że nie masz wtedy cyfr - one nadal tam są. Tym co jest jednak najważniejsze jest technologia wciskania klawiszy. Klawiatury bezprzewodowe czy przewodowe - tak naprawdę nie ma znaczenia, bo w każdym typie znajdziesz odpowiednią technologię. Klawiatura mechaniczna sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób, które dużo piszą - klawiatury mechaniczne mają to do siebie, że są bardzo wytrzymałe - taka klawiatura komputerowa z pewnością posłuży wszystkim, którzy chcą dużo i często pisać. Na rynku dostępne są rozmaite klawiatury - na łączność bluetooth, porty USB i wiele innych. Istnieje nawet bardzo wygodna klawiatura hybrydowa. 

Główne cechy, które powinna spełnić dobra klawiatura do komputera

Dobra klawiatura powinna byc przede wszystkim wytrzymała. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś kierował się nie tylko wytrzymałością, ale też swoimi prywatnymi preferencjami. W wyborze klawiatury tak naprawdę wiele westii jest bardzo istotnych. To czy ma być klawiatura numeryczna, to czy klawiatura USB będzie najlepsza czy może jednak preferujesz tą bezprzewodową. Bezprzewodowa klawiatura z kolei wymaga połączenia, działa na określonym zakresie oraz wymaga ładowania, co może dla niektórych być przeszkodą. Duże znaczenie ma też czerwone cherry mx red i inne przełączniki mechaniczne, w tym cherry mx blue czy równie ważne brązowe cherry mx brown. Tego typu przełączniki wpływają na komfort użytkowania sprzętu.. Może ci się przydać również podpórka pod nadgarstki - zwłaszcza jeśli dużo czasu spędzasz właśnie przed komputerem i chcesz zadbać o swoje ręce. Typ klawiatury zawsze dopasuj do swojej własnej wygody - możesz na tym tylko zyskać

Wybór klawiatury ze względu na jej przeznaczenie - na co zwrócić uwagę?

Dużo zlaeży też od tego, jak zamierzasz wykorzystywać klawiaturę. Klawiatura gamingowa doskonale nada się dla wszystkich graczy, choć nie tylko oni na niej skorzystają. Klawiatura membranowa z kolei może się przydać osobom, które szukają czego budżetowego i cichego, są za to nieco mniej wytrzymałe. Dlatego polecane są osobom, które mniej piszą. Klawiatura mechaniczna z kolei to najlepszy wybór dla tych, dla których liczy się szybki czas reakcji i duża wytrzymałość. Pewnym minusem jest natomiast stosunkowo głośna praca urządzenia, ale użytkownicy tego typu klawiatur twierdzą zgodnie, że do wszystkiego można przywyknąć. Weź pod uwagę też układ klawiszy. Wbrew pozorom nie zawsze jest taki sam - układ klawiatury może się różnić w zależności od kraju pochodzenia, dlatego warto mieć to na uwadze. Najpopularniejszy układ klawiatury to oczywiście QWERTY. Podświetlenie klawiszy może ci się przydać, jeśli lubisz używać komputera przy zgaszonym świetle. Tutaj cherry mx nie powinno cię rozczarować. Klawiatury membranowe rzadko są używane przez profesjonalnych graczy, ale nawet w tej wersji można znaleźć coś interesującego. Klawiatura bezprzewodowa podświetlenie mieć może zupełnie tak samo jak ta przewodowa.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz