Nowości

Prawidłowe ładowanie i właściwa pielęgnacja powerbanku

Nie możesz zabrać ze sobą swojego urządzenia na wycieczkę, wypad nad jezioro czy na podróż pociągiem. Jeśli twój telefon, słuchawki lub smartwatch pokazuje komunikat o niskim poziomie baterii, jedyną opcją jest użycie powerbanku, aby uratować się przed niekończącą się nudą i ciszą w pociągu. Powinieneś przestrzegać tych wskazówek, aby zapewnić jak najdłuższą żywotność przenośnej ładowarki. Oto kilka wskazówek i trików, które zapewnią Ci długotrwały powerbank.

Poprawne ładowanie powerbanku - porady i wskazówki

Nowoczesne powerbanki są wyposażone w mocne, długotrwałe baterie litowo-jonowe. Nie ma wielu rzeczy, których należy się obawiać podczas ładowania i korzystania z powerbanków. Wielu użytkowników obawia się efektu pamięci. Nie jest on jednak głównym czynnikiem w technologii tych akumulatorów.

Możesz przedłużyć żywotność swojego powerbanku, zapewniając mu najlepsze warunki. Na przykład powinieneś ładować swój powerbank, gdy jest prawie pusty. Nawet jeśli zintegrowany mechanizm bezpieczeństwa zapewnia, że bateria pozostaje na minimalnym poziomie, może to pomóc w przedłużeniu życia powerbanku. W najgorszym przypadku bateria może przestać reagować, jeśli zostanie całkowicie wyczerpana przez dłuższy czas. Unikaj sytuacji odwrotnej. Jeśli Twój powerbank ma baterię o wysokim poziomie naładowania, powinieneś podłączyć powerbank dopiero wtedy, gdy spadnie on poniżej 70%, a najlepiej poniżej połowy tego poziomu. Może to spowodować, że Twój powerbank będzie działał gorzej.

Powinieneś również upewnić się, że odłączyłeś powerbank po jego pełnym naładowaniu. Nie zostawiaj go również podłączonego do prądu na noc. Nie musisz się martwić, jeśli tak się stanie. Dowiedz się więcej o poprawnym ładowaniu powerbanku na https://dobrypowerbank.pl/blog/jak-ladowac-powerbank/jzze_vfsq

Powerbank

Wskazówki dotyczące używania i przechowywania powerbanku

Chociaż wiesz, że nie należy upuszczać powerbanku na ziemię, możliwe jest, że dojdzie do nieszczęścia. Ogniwa baterii powerbanku są bardzo wytrzymałe. Uszkodzona obudowa może być przyczyną problemów. Warto zdecydować się na etui odporne na wstrząsy, jeśli planujemy zabierać ze sobą przenośną ładowarkę w długie i dalekie podróże. Nie należy używać powerbanku, jeśli się nagrzewa lub jest uszkodzony, nawet jeśli nie jest podłączony do prądu.

Należy również przestrzegać kilku prostych zasad podczas przechowywania baterii. Jeśli najczęściej korzystasz z powerbanku latem, a zimą jest on przechowywany w szufladzie, zadbaj o to, aby poziom baterii wynosił od 30% do 70%. Powerbank powinien być przechowywany w suchym miejscu i w temperaturze około 15 stopni. Powerbank jest wrażliwy w skrajnych temperaturach. Jeśli planujesz zabrać powerbank na zimowe wakacje, spodziewaj się spadku wydajności w niskich temperaturach.

Co powinien wytrzymać mój powerbank?

Zastanów się, jakie urządzenia chcesz ładować za pomocą powerbanku i jak dużo mocy wymagają. Słuchawki bezprzewodowe mają pojemność 700 mAh, natomiast smartfony z mocnymi bateriami mają pojemność około 5000 mAh. Pełne naładowanie będzie Ci potrzebne, jeśli jesteś w pracy lub na krótkiej wycieczce. Powerbank powinien mieć pojemność 700 lub 5 000 mAh. Dzieje się tak dlatego, że energia jest tracona podczas ładowania Twoich urządzeń, a rozładowanie powerbanku jest zatrzymywane w pewnym momencie, aby chronić baterię. Należy pamiętać, że tylko 1/3 energii powerbanku może być wykorzystana do ładowania urządzeń.

Zobacz