Nowości

Jak wybrać najlepszy smartwatch sportowy?

Wybór odpowiedniego, inteligentnego zegarka smartwatch do wszelkiego rodzaju aktywności to nie lada wyzwanie. Poza rozbudowanymi funkcjami treningowymi, warto zwrócić również uwagę na zastosowane materiały, które powinny być zarówno lekkie, aby nie krępować ruchów, jak i odporne na różnego rodzaju urazy. Wszystkie z tych wymagań spełnia wyjątkowa marka, jaką jest Polar.

Czym są zegarki smartwatch?

Zegarki smartwatch to odpowiedź na wciąż rozwijający się postęp technologiczny. Urządzenia te, dzięki wbudowanemu modułowi bluetooth, w prosty i intuicyjny sposób można zsynchronizować ze smartfonem, uzyskując dostęp do licznych i niesłychanie praktycznych funkcji. Smartwatch pozwala nam nie tylko na kontrolę opcji i powiadomień z telefonu, ale zapewnia również dostęp do rozbudowanych monitorów aktywności, jakości snu, czy stanu aktualnego zdrowia. Często wokół aplikacji dedykowanych dla poszczególnych marek zegarków zbudowana jest silna i zaangażowana społeczność, będąca poletkiem dla wymiany zdań oraz udostępnienia treści dotyczących konkretnych produktów.

Zegarki Polar - idealnie dla sportowców

Marka Polar powstała w 1977 roku w Finlandii, stawiając sobie za cel stworzenie zaawansowanych technologicznie produktów, które ułatwią nie tylko wszelkiego rodzaju aktywności, ale również każdy z codziennych obowiązków. W 1982 roku przedsiębiorstwo zaprezentowało pierwszy dostępny na rynku model zegarka, który wyposażono w innowacyjną funkcję nadgarstkowego pomiaru tętna. Rozwiązanie to sprawiło, że mierzenie aktualnej kondycji nie wymaga dodatkowego pasa HR, co znacznie usprawnia i czyni wygodniejszym trenowanie. Poza rozbudowaną funkcjonalnością, zegarki Polar wyróżnia również nowoczesny i odpowiadający współczesnym trendom design.

Co wyróżnia smartwatche marki Polar?

Smartwatche Polar to idealna propozycja dla wszystkich osób, które szukają zaawansowanego technologicznie urządzenia o sportowym charakterze. Świetnym przykładem jest seria Ignite, której modele wyróżnia niezwykle ciekawy i przyciągający uwagę design. Każdy z nich wyposażony został w elektroniczny wyświetlacz TFT, który przykryty został za pomocą szkiełka Dragontall. Akumulator o pojemności 165 mAh pozwala na 5 dni nieprzerwanej pracy. Kolekcję wyróżnia szereg praktycznych funkcji, wśród których warto wymienić nadgarstkowy pomiar tętna oparty o technologię Polar Precision Prime, która dzięki specjalnemu czujnikowi eliminuje błędy pomiarów, wynikające z ruchów zegarka.

Zegarki GPS - idealne dla biegaczy

Jedną z najważniejszych i najbardziej praktycznych funkcji, która idealnie trafi w gust każdego zwolennika treningu biegowego, jest moduł lokalizacji GPS. Pozwala on na planowanie oraz szczegółową analizę każdej z pokonanych tras. Seria Polar M430 GPS wyposażona została dodatkowo w technologię SIRFInstantFix™, polegającą na predykcji aktualnej pozycji satelitów.

Tytanowe zegarki Polar - wytrzymałość i wygoda

Inną, równie ciekawą propozycją dla osób aktywnych, są zegarki, które wykonane zostały z tytanu. Materiał ten charakteryzuje się niesłychanie niską wagą, dzięki czemu nie krępuje on ruchów podczas treningów. Kolejną z ważnych cech modeli tytanowych jest znikoma zawartość niklu, dzięki czemu nie wywołują one uczuleń czy podrażnień i mogą być noszone z powodzeniem przez osoby podatne na alergie. Przykładem zegarka tytanowego, który sygnowany jest logiem fińskiego przedsiębiorstwa, jest model Vantage V Titan. Funkcja całodobowego, nadgarstkowego pomiaru tętna oraz ponad 130 profili sportowych w połączeniu z tytanową kopertą oraz paskiem z równie lekkiego tworzywa sztucznego czynią go urządzeniem do najbardziej zaawansowanych z treningów.

Marka Polar to producent wielofunkcyjnych urządzeń, które są w stanie sprostać wszystkim, nawet najbardziej wymagającym aktywnościom fizycznym. Poza dającą dostęp do wielu ciekawych możliwości łącznością bluetooth, zegarki fińskiego producenta wyróżnia zastosowanie najlepszej jakości materiałów oraz zwracający na siebie uwagę futurystyczny design. Szeroki asortyment sprawia, że każdy znajdzie wśród nich idealny model dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Zobacz