Nowości

Materiał na pościel dla dziecka

W łóżeczku dziecięcym niezbędna jest odpowiednio dobrana pościel. Powinna być przyjemna w dotyku oraz oddychająca. Dzięki temu zapewnimy dziecku odpowiedni komfort snu. Aby pościel spełniała swą rolę powinna być wykonana z odpowiednich materiałów. Najbardziej popularna jest bawełna, która spełnia wszystkie wcześniej wymienione założenia.

Bawełna, muśliń, a może wiskoza bambusowa?

Bawełna występuje w kilku różnych splotach dlatego każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Najprzyjemniejsza w dotyku jest bawełna muślinowa. Wykonywane są z niej pościele już dla najmłodszych dzieci. Jest to bowiem materiał miękki, przyjemny, otulający i rzadko uczulający. Muślin znajdziemy również w innych akcesoriach takich jak kocyki czy pościele do wózka. Jest to materiał, w który warto zainwestować. Odpowiednio prany i pielęgnowany posłuży nam przez dłuższy czas.

Inne rodzaje bawełny to również doskonały wybór. Warto jednak wybierać spośród grubszych i bardziej mięsistych tkanin. Zbyt cienkie i prześwitujące pościele mogą szybko stracić swój fason i się podrzeć. Warto pamiętać, że pościele dziecięce pierzemy bardzo często dlatego muszą być wykonane z dobrych materiałów. Pościele mogą być również wykonane z wiskozy bambusowej. Jest to materiał hipoalergiczny, oddychający i przyjemny w dotyku. Sprawdzi się dla osób, których dzieci są uczulone na bawełniane materiały. Pościele powinny być oczywiście dobrane rozmiarowo do łóżeczek dziecięcych, by spełniały swoją funkcję.

Najbardziej popularne rozmiary pościeli dla dzieci

Najczęściej spotykane są pościele w rozmiarze 100x135 oraz pościel 100x160. Wynika to z faktu, iż są to rozmiary najbardziej uniwersalne i sprawdzą się w przypadku większości standardowych łóżeczek dziecięcych. Jeśli posiadamy większe łóżeczko warto zastanowić się nad kupnem od razu większej pościeli, tak by jej nie wymieniać za jakiś czas. Pościel dla dzieci 100x160 to najbardziej uniwersalny rozmiar. Sprawdzi się w przypadku większego niemowlaka oraz w przypadku kilkuletniego dziecka. W ten sposób za jednym razem dokonujemy zakupu na lata. Pościel taką warto wybrać w stonowanej kolorystyce, by zawsze pasowała do pokoju malucha.

Pościele w krzykliwych kolorach zwykle po kilkudziesięciu praniach tracą swój intensywny kolor dlatego lepiej postawić na pastele bądź inne stonowane wzory i kolory. W ten sposób nie będzie widać, czy dana pościel ma kilka miesięcy czy kilka lat. Dobry materiał to gwarancja dobrego wyglądu i zadowolenia użytkownika.

Artykuł partnera

Zobacz