Nowości

Jak namierzyć zgubiony telefon? Czy jest to możliwe?

namierzanie telefonu komórkowegoPierwszą myślą, jaka przychodzi nam do głowy w chwili, gdy odkryjemy, że nie mamy przy sobie telefonu jest taka, aby ktoś zadzwonił na nasz numer. Łudzimy się tym, że może jest gdzieś w torebce, czy też został w domu. Jednak w przypadku, gdy okazuje się, że telefonu nie ma ani w torebce, ani w domu ta metoda nie przyniesie żadnego skutku.

Nie należy załamywać rąk w takiej sytuacji - przecież są metody, z pomocą których można namierzyć telefon. W internecie można znaleźć dużo stron, które oferują namierzaniu telefonu. Pamiętajmy jednak, że wśród nich jest dużo stron, które stworzone są tylko po to, aby nas naciągnąć na różnego rodzaju koszty, a telefonu i tak nie znajdziemy.jak namierzyć zgubiony telefon

Przeważnie wystarczy tylko podanie numeru poszukiwanego telefonu i od razu powinniśmy zobaczyć miejsce, w jakim się on znajduje. Aplikacje podają szczegółowo miejsce oraz adres. Powyższe informacje zazwyczaj są przedstawione w formie mapki. Należy wiedzieć o tym, że czasami się zdarza, iż strony oferujące namierzenie telefonu, działają nielegalnie i mają tylko na celu uzyskanie numeru telefonu, po czym jest on przekazywany do bazy danych i wykorzystywany np. do wysyłania różnego rodzaju ofert, usług czy reklam produktów.

Zdarza się, iż te usługi są płatne, o czym dowiadujemy się nawet w późniejszym czasie np. gdy zobaczymy fakturę lub gdy środki z konta nam uciekną. Więc owszem, można sobie taki program ściągnąć i z niego korzystać, jednak trzeba się liczyć z dużym przekłamaniem w namierzaniu oraz z wydaniem dużej kwoty pieniędzy, jeśli trafimy na nieuczciwego usługodawcę.

Operatorzy sieci komórkowej także mogą namierzyć telefon. Ta możliwość istnieje tylko na wniosek prokuratora lub policji. Istnieją też aplikacje udostępniane przez operatorów dla rodziców, którzy chcą znać miejsce przebywania swojego dziecka. Istnieje też sprawdzone rozwiązanie, dostępne dla ogółu, które posiada dobrą dokładność lokalizacji telefonu. Jest to metoda lokalizacji trzech masztów telekomunikacyjnych, które są one w stanie wskazać punkt w którym znajduje się telefon. Wobec tego okazuje się, że znalezienie telefonu wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać w pierwszym momencie.

Zobacz