Nowości

Jaka jest najlepsza golarka do włosów i brody?

Golarka do włosów to podstawowe narzędzie każdego profesjonalnego fryzjera. Na rynku dostępnych jest wiele różnych golarek, przez co trudno jest wybrać jedną.

Niesprawna maszynka do brody i włosów to duży problem, zwłaszcza dla mężczyzn, którzy nie golą się dobrze. Odpowiedni trymer do brody powinien być dopasowany do Twojego zarostu i zapewniać precyzyjne golenie we wszystkich miejscach, nawet tych trudno dostępnych.

Nie ma elektrycznej maszynki do brody i/lub włosów, która pasuje do wszystkich. Każdy mężczyzna powinien wybrać golarkę dostosowaną do swojego rodzaju zarostu i potrzeb.

W dzisiejszym poście skupimy się na parametrach golarek foliowych, które służą do wykańczania fryzur. Ten artykuł jest dla Ciebie, jeśli zastanawiasz się nad zakupem najlepszego sprzętu.

Golarki elektryczne - rodzaje

Golarki elektryczne występują w trzech głównych rodzajach. Producenci oferują modele rotacyjne, hybrydowe oraz foliowe. Dziś skupimy się na modelach foliowych, które przeznaczone są do golenia pod włos i na zero, a także wykańczania fryzur po maszynce. Warto wiedzieć, że golarka foliowa nie jest przeznaczona do golenia zarostu na twarzy.

Profesjonalny sprzęt fryzjerski jest bardzo przydatny nie tylko w salonach fryzjerskich, ale także w domu. Oferuje on wysoką precyzję golenia, ale jego cena często przekracza możliwości finansowe przeciętnego mężczyzny. Jeśli chcesz zadbać o swoją brodę i włosy, warto wybrać golarkę odpowiadającą Twoim potrzebom.

Dostępne na rynku urządzenia można podzielić na golarki foliowe i rotacyjne. Te drugie to przede wszystkim golarki z zerowym zarostem. Poradzą sobie z gęstym i twardym zarostem oraz włosami, które rosną we wszystkich kierunkach. Golarka foliowa jest lepsza dla panów, którzy mają wrażliwą skórę i są skłonni do podrażnień. Jest łatwa w obsłudze i pozwala na stylizację włosów i zarostu. O wyborze najlepszej golarki do brody decydują indywidualne potrzeby użytkownika. Można wybrać urządzenie, które będzie jedynie golić brodę, bez przycinania włosów.

Mechanizm działania golarek foliowych

Golarki foliowe swoją nazwę otrzymują od folii, która pokrywa ostrza. Ich mechanizm tnący jest podobny do kształtu jednorazowych maszynek do golenia. Mają wbudowane ostrza, które są wydłużone i wąskie, pokryte cienką metalową siatką z drobno wyciętymi otworami. To właśnie te otwory unoszą włoski do góry. Pod tymi foliami znajdują się ostrza, które oscylują, napędzane siłą silnika. Ostrza działają w sposób podobny do kosiarek do trawy. Jest to ważne, ponieważ golenie nie polega na wykonywaniu kolistych ruchów, a jedynie prostych linii.

Specyfikacja golarek foliowych

Urządzenia te charakteryzują się bezpieczeństwem i dokładnym goleniem. Golarki w zależności od modelu mogą być przyjazne dla skóry. Folia pozwala na dokładne golenie. Otwory w pasku folii pozwalają na cięcie włosów bez ich ciągnięcia. Zmniejsza to podrażnienia i dyskomfort podczas wykonywania czynności.

Niektórzy producenci oferują hipoalergiczne folie o ultracienkiej grubości dla osób o wrażliwej skórze głowy. Golarki sprawdzają się w przypadku krótkich włosów. Urządzenie jest zaprojektowane tak, aby łapać krótkie włoski, ale nie skracać ich. Większość nowych golarek elektrycznych jest wyposażona w akumulatory litowo-jonowe, które umożliwiają bezprzewodowe korzystanie z urządzenia. W zależności od modelu i pojemności baterii mogą one działać nawet do 2 godzin.

Golarka do włosów i brody

Golarki, które są jednocześnie funkcjonalne i niedrogie

Golarki męskie są dostępne niemal wszędzie. Ważne jest, aby wybrać model z funkcją szybkiego ładowania oraz możliwością mycia go pod bieżącą wodą. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie stylizować swój zarost lub włosy. Szybkie ładowanie jest przydatne, zwłaszcza jeśli golarka będzie często używana. Mycie golarki pod wodą sprawi, że pozostanie ona w dobrym i higienicznym stanie przez długi czas. Trymery i nasadki to ważne akcesoria, które pozwalają przyciąć włosy lub brodę do pożądanej długości. Jeśli chcemy uniknąć podrażnień skóry warto sprawdzić, czy golarka może pracować na mokro. Wówczas lepiej zainwestować w urządzenia bezprzewodowe lub sieciowe. Ważne są też parametry techniczne - nie tylko rodzaj źródła zasilania, ale też waga, objętość, kształt, liczba i wielkość głowic, moc itp. W zestawie zazwyczaj znajduje się szczoteczka do czyszczenia głowicy oraz etui do bezpiecznego przechowywania golarki.

Jaką golarkę wybrać?

Wybierając golarkę, warto zwrócić uwagę zarówno na parametry techniczne, jak i przeznaczenie urządzenia. Należy również zwrócić uwagę na ilość głowic, pojemność akumulatora i czas ładowania. Odwiedź sklep z golarkami i wybierz najlepszą dla siebie golarkę do brody i włosów.

Zobacz