Nowości

Outsourcing IT Warszawa

Outsourcing IT - najważniejsze informacje

Trudno znaleźć firmę, która obecnie nie korzysta z jakiegoś rodzaju outsourcingu, nawet w niewielkim zakresie. Outsourcing to nic innego jak korzystanie ze źródła zewnętrznego dla rozwiązania jakiegoś problemu.

Damo słowo outsourcing IT ma swój źródłosłów w angielskich słowach outside-resource-using. Oznacza użycie zewnętrznego wykonawcy do realizacji jakiegoś zadania. W przypadku branży IT będzie to oczywiście obsługa informatyczna firm.

Dotyczy to zarówno infrastruktury i sprzętu jak i oprogramowania czy dostępu do specjalistów.

Outsourcing IT bez względu na obszar i charakter usług w danej firmie zawsze przynosi wiele pozytywnych efektów. Głównie jednak przedsiębiorstwa decydują się na outsourcing IT ze względów finansowych.

Przyjrzymy się więc temu dlaczego tak wiele firm sięga po outsourcing usług IT.

W zależności od tego jaka jest specyfika działania danego przedsiębiorstwa jego potrzeby związane z IT będą bardzo różne. Część firm decyduje się na outsourcing IT ponieważ kluczowe jest dla niego uzyskanie dostępu do narzędzi niezbędnych w ochronie danych osobowych klientów. Najczęściej firmy chcą jednak po prostu zredukować koszty utrzymania działu IT.

Nie ważne bowiem czy dotyczy to średnich firm, czy dużych przedsiębiorstw czy może to firma zatrudniająca niewielu pracowników - zalety jakie niosą za sobą zewnętrzne usługi informatyczne najczęściej przynoszą po prostu oszczędności.

I bynajmniej nie chodzi jedynie o utrzymanie działy IT -  outsourcing IT pośrednio wpływa na bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa również na inne sposoby.

Bezpośrednie a pośrednie korzyści finansowe jakie niosą ze sobą usługi outsourcingu IT

Outsourcing IT daje przede wszystkim bezpieczeństwo wielu procesów biznesowych. W przypadku awarii systemów informatycznych, infrastruktury informatycznej czy oprogramowania koszty jakie ponosi przedsiębiorstwo mogą być ogromne. Na pewno są większe niż w przypadku outsourcingu IT zapewnianego Twojej firmie przez podmioty zewnętrzne.

Outsourcing informatyczny to dostęp do rozwiązań informatycznych, które dają pewne bezpieczeństwo przedsiębiorstwa czy powodzenia danego projektu.

Co więcej bezpieczeństwo finansowe często zależy w znacznej mierze od przewagi nad konkurencją w danej branży. Ważny jest więc dostęp do know-how, do specjalistów nowych technologii, na których zakup często nie stać przedsiębiorców. Outsourcing IT jest wtedy doskonałym rozwiązaniem - pozwala na wypożyczenie potrzebnych elementów.

Obsługa informatyczna wymaga wielu specjalistów. Ich zatrudnienie i utrzymanie to konkretny koszt. Outsutrcing IT to rozwiązanie tego typu, często ogromnych kosztów. Z jednej strony nie ma potrzeby zatrudniania na stałe pracowników, którzy potrzebni są tylko okresowo. Z drugiej nie ma potrzeby poszukiwania i pozyskiwania wysoko wyspecjalizowanych specjalistów w danej dziedzinie co bywa  bardzo kosztowne.

Usługi informatyczne dla Twojej firmy - jak sprawdzić czy to się opłaca?

Żeby przekonać się czy usługi informatyczne zamawiane w firmie zewnętrznej są dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy warto przeanalizować czy outsourcing informatyczny zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby.

Dobrym pomysłem jest zrobienie rozeznania rynku wraz z policzeniem kosztów. Wiele firm takich jak np. Com IT Solution oferująca outsourcing IT w Warszawie posiada gotowe kalkulatory i formularze do oszacowania kosztu takiej usługi.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Być może to rozwiązanie idealne również dla Twojej firmy.

Artykuł sponsorowany

Zobacz