Nowości

Okna PVC - sztuka dobrego wyboru

Okna PVC to najlepszy wybór. Polscy konsumenci wydają się zgadzać z takim stwierdzeniem, czego dowodem jest niesamowita popularność plastikowej stolarki okiennej w kraju nad Wisłą. Powszechnie wiadomo, że jest ciepła i odporna na działanie wielu niekorzystnych czynników. Wybierając okna PVC, warto jednak zwracać uwagę na szczegóły.

Uszczelki, podnośniki i okucia, czyli co wpływa na trwałość okna PVC

O trwałości okna PVC zadecyduje wiele czynników. Począwszy od niewidocznych mechanizmów, umieszczonych w ramie, przez profesjonalne zgrzewanie profilu, aż po prawidłowy montaż w ścianie. Obecnie wiele mówi się o szczelności okien, jako czynniku decydującym o energooszczędności stolarki okiennej. Odpowiadają za nią między innymi uszczelki. Te profesjonalnie wykonane chronią przed wnikaniem chłodnego powietrza do wnętrza, stanowiąc zarazem barierę dla wilgoci.

Nowoczesne okna PVC to coraz większe przeszklenia. Postęp technologiczny umożliwił uodpornienie profili PVC na znaczne obciążenia. Otwieranie dużych drzwi balkonowych byłoby trudne bez podnośnika skrzydła. Warto zwrócić uwagę na ten element, podczas zakupu stolarki okiennej do swojego domu.

Podstawowym elementem budowy okna PVC są też okucia. Powinny zostać odpowiednio zabezpieczone przed korozją, ogromne znaczenie ma także ich rozmieszczenie oraz prawidłowy montaż. Okucia sprawiają, że okno będzie się otwierało bez problemu. A po zamknięciu skrzydło i rama stworzą szczelną barierę dla wiatru, deszczu i powietrza napływającego z zewnątrz. Nowoczesne okucia wzmacnia się zaczepami antywyważeniowymi, polecanymi obecnie wszystkim klientom. Bez względu na miejsce zamieszkania czy lokalizację ich budynku.

Poinformowany klient wybiera lepsze okna PVC

Zakup stolarki okiennej powinno poprzedzić porównanie różnych propozycji rynkowych. - Rozmawiamy z klientami, przedstawiamy im nawet najmniejsze detale, związane z wykonaniem okna PVC. W ten sposób dokładamy swoją cegiełkę do promowania energooszczędności w polskim społeczeństwie - podkreśla pracownik jednego z salonów oferujących okna.

Dzielenie się informacjami z potencjalnym kupcem, pozwala temu ostatniemu na podjęcie najlepszej decyzji i dopasowanie okien do konkretnych potrzeb. Zadowolony klient zachęca innych. A w razie kolejnych zakupów, ponownie korzysta z oferty sprawdzonej marki. Nie opłaca się zatem przekonywać ludzi do najdroższych modeli z asortymentu. Topowe marki przekonały się o tym już dawno. Nie ma bowiem czegoś takiego, jak okno idealne dla każdego. Na satysfakcję użytkownika wpływa przede wszystkim indywidualne dopasowanie produktu. Przykład? Niektóre okna PVC zostały wyposażone w szyby, przepuszczające większą ilość promieniowania słonecznego. Mogą dogrzać wnętrze, ale warunkiem będzie ich montaż na południowej ścianie budynku. Wówczas rzeczywiście przełożą się na zmniejszenie potrzeb energetycznych. W miejscach bardziej zacienionych, lepiej stosować profile o podwyższonej szczelności. Okna PVC skierowane na północ muszą szczególnie chronić pomieszczenia przed napływającym z zewnątrz chłodem.

Dowodem skuteczności indywidualnego podejścia do wyboru profili, jest też ich odporność na przenikanie hałasu. Mieszkańcy dużych miast czy obszarów położonych blisko lotniska skorzystają na wyborze okna PVC o podwyższonych właściwościach akustycznych. Jak widać, wybór stolarki okiennej nie może, a z pewnością nie powinien, sprowadzać się do kwestii estetyki. Współczynnik izolacji cieplnej jest oczywiście istotny, ale poza nim należy brać pod uwagę także inne kryteria.

Artykuł sponsorowany

Zobacz