Nowości

Jak stworzyć dobre ogłoszenie?

W dobie kwitnącego handlu przez internet przeciętnemu użytkownikowi internetu coraz trudniej jest znaleźć nabywcę na produkt, który pragnie sprzedać. Sieć pełna jest ogłoszeń typu kupię, zamienię, oddam za darmo. Jak więc wyróżnić się pośród innych, zdobyć zainteresowanie i zatrzymać klienta przy sobie? Wykorzystaj poniższe rady, aby tworzyć najbardziej efektywne ogłoszenia sprzedaży w internecie!

Kupujemy oczami, czyli dlaczego zdjęcia są najważniejsze

Udane zdjęcie produktowe to klucz do dużej liczby odsłon, a tym samym do dużego zainteresowania konsumentów. To pierwszy etap tworzenia ogłoszenia, dzięki któremu mamy szansę przyciągnąć kupującego, zachęcić go do kliknięcia i odczytania treści oferty. Fotografia powinna być zatem atrakcyjna, wyraźna i przemyślana. Niezwykle istotne jest odpowiednie wyeksponowanie produktu, zadbanie o ładne tło i optymalne oświetlenie. Zdjęcia muszą ukazywać przedmiot w sposób realny - nie mogą przekłamywać rzeczywistości. Warto jednak dopilnować, aby jednocześnie prezentowały produkt z jak najlepszej strony. Poza tym, fotografii powinno być wiele. Zwiększa to bowiem zaufanie kupującego i zastępuje mu możliwość osobistego obejrzenia przedmiotu. Szczególnie ważne jest uwiecznienie wszelkich wad, uszkodzeń i defektów produktu - ukrywanie ich nie ma sensu, gdyż niezadowolony z zakupu klient zwróci artykuł i wyrazi negatywną opinię na forum publicznym, odstraszając innych kupujących.

Jak napisać ogłoszenie, które przyciąga klientów?

Na treść ogłoszenia sprzedaży składa się również tytuł/nazwa produktu. Ta powinna być jak najbardziej zwięzła i rzeczowa, bowiem umieszczone w niej słowa mają wpływ na jej pozycję w wyszukiwarkach. Ogłoszenie nie musi być płatne, aby umożliwić nam skuteczną sprzedaż. Możemy bez większego wysiłku zadbać samodzielnie o swój sukces - wystarczy pomyśleć, co zachęci klienta do zakupu. Darmowe ogłoszenia są bardzo popularne, dlatego poza dobrym zdjęciem produktu i nadaniem ofercie strategicznego tytułu niezwykle istotna jest przekonująca treść. Przed jej napisaniem warto zastanowić się nad potrzebami konsumenta, aby napisać ogłoszenie stworzone nie "pod przedmiot", który sprzedajemy, lecz "pod oczekiwania" osoby, która ma go kupić. W treści odpowiedzmy zatem na takie pytania, jak:

  • jakie zalety ma sprzedawany artykuł,
  • jakie korzyści płyną z zakupu danego produktu,
  • jak zakup danego produktu może wpłynąć na samopoczucie kupującego, w czym może mu pomóc, co ułatwić.

Każde ogłoszenie napisane w ten sposób będzie dla kupującego bardziej osobiste, a przez to wyjątkowe. Jeśli przedmiot i jego cena będą dla niego odpowiednie, z pewnością zainteresuje się daną ofertą bardziej niż tymi, w których opisane będą jedynie podstawowe cechy produktu. Zaufanie zdobywamy także poprzez informowanie konsumenta o przyczynie sprzedaży danego artykułu. Jeśli taka informacja się nie pojawia, klient może na siłę poszukiwać w przedmiocie ukrytych wad lub doszukiwać się innych zależności pomiędzy niską ceną, a kondycją czy jakością produktu. 

Sprzedawanie przez internet to doskonały sposób na pozbywanie się niepotrzebnych nam przedmiotów z zyskiem. Korzystając z darmowych ogłoszeń warto jednak wiedzieć, jak wyróżnić swoją ofertę wśród innych, aby sprzedaż przebiegała szybko i zawsze kończyła się sukcesem. Efektowne zdjęcie i atrakcyjna treść są zatem elementami, na których należy skupić całą swoją uwagę.

Artykuł partnera

Zobacz