Nowości

Jak przygotować ogród na lato?

​Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego też warto już teraz zastanowić się nad tym, w jaki sposób przygotować swój ogród na nadejście tej pory roku. Upalne dni oraz ciepłe wieczory zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, jednak aby nieco umilić sobie ten czas, warto wyposażyć swój ogród w grilla oraz basen.

Grill w przydomowym ogródku

W okresie letnim dosyć często organizujemy różnego rodzaju spotkania zarówno w rodzinnym gronie, jak i w gronie znajomych, dlatego też przygotowując nasz ogród na lato, nie możemy zapomnieć o grillu. Jeśli chodzi o grille to obecnie w sklepach mamy bardzo duży wybór tego typu urządzeń, jednak przed zakupem powinniśmy skupić się przede wszystkim na przygotowaniu w ogrodzie kącika do grillowania. W jaki jednak sposób przygotować swój ogród na sezon grillowy?

Przede wszystkim powinniśmy skosić zbyt wysoką trawę, poobcinać gałęzie drzew i krzewów, a także przygotować stabilne podłoże pod naszego grilla. Nie możemy również zapomnieć o odpowiednich meblach, które najlepiej, aby były odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki czemu będą służyć przez wiele lat. Kącik wypoczynkowy znajdujący się obok grilla nie powinien jednak składać się wyłącznie ze stołu oraz krzeseł. Aby nieco umilić sobie czas nie tylko podczas grillowania, ale również w ciągu dnia, warto zadbać o to, aby w kąciku wypoczynkowo-grillowym znalazły się również leżaki, fotele, czy też hamaki o ile oczywiście posiadamy odpowiednią ilość miejsca w ogrodzie. Skoro mowa o odpoczynku to w okresie letnim warto zaopatrzyć się również w basen, który podczas upalnych dni pomoże nam się nieco ochłodzić.

Baseny ogrodowe na upalne dni

Kiedy żar leje się z nieba, każdy z nas najchętniej wskoczyłby do basenu, aby się nieco ochłodzić. Jeżeli zatem możemy pochwalić się dosyć sporym ogrodem, to jak najbardziej powinniśmy rozejrzeć się za jakimś modelem. Jeśli chodzi o baseny, to z pewnością warto zainwestować w produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów, który posłuży nam przez wiele lat. W ostatnich latach dosyć dużą popularnością cieszą się baseny stelażowe, które są niezwykle odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a do tego są w stanie pomieścić nawet kilka osób naraz. Baseny ogrodowe możemy tak naprawdę podzielić na kilka rodzajów. Oprócz tych stelażowych coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się również baseny rozporowe, które są nieco tańsze, jednak również dosyć wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Przed zakupem wybranego modelu musimy jednak pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób przygotować podłoże pod wybrany wariant. Powinno być ono przede wszystkim równe oraz stabilne. Na jaki jednak model powinniśmy się zdecydować? Wszystko zależy przede wszystkim od ilości dostępnego miejsca w naszym ogrodzie, a także od naszego budżetu. Warto jednak uzbierać nieco więcej funduszy kupując wytrzymały basen, który już po pierwszym sezonie użytkowania nie będzie nadawał się do wyrzucenia.

Artykuł partnera

Zobacz