Nowości

Jak dojechać na parking przy lotnisku w Balicach?

Dla wielu podróżnych Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach jest punktem początkowym dla rozpoczęcia wyprawy. Przyczynia się do tego bardzo szeroka oferta lotów rejsowych i czarterowych oraz dogodna lokalizacja lotniska Balice, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ważnych dróg o znaczeniu krajowym i regionalnym. Parkingi przy lotnisku w Balicach umożliwiają pozostawienie samochodu w komfortowych warunkach.

Jak dojechać na parking przy lotnisku w Balicach?

Dla wielu podróżnych Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach jest punktem początkowym dla rozpoczęcia wyprawy. Przyczynia się do tego bardzo szeroka oferta lotów rejsowych i czarterowych oraz dogodna lokalizacja lotniska Balice, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ważnych dróg o znaczeniu krajowym i regionalnym. Parkingi przy lotnisku w Balicach umożliwiają pozostawienie samochodu w komfortowych warunkach.

Parking w Balicach – dojazd

Jak dojechać na parking przy lotnisku w Balicach? Jeśli masz zamiar dotrzeć na lotnisko Kraków własnym samochodem możesz skorzystać z kilku znaczących arterii komunikacyjnych. Najważniejsza jest autostrada A4, która przebiega w kierunku wschód-zachód od granicy ukraińskiej do niemieckiej na obszarze południowej Polski. Dodatkowo komunikację ułatwiają droga ekspresowa S7 oraz droga krajowa 774.

Balice parking – oferta

Parking lotnisko Balice (https://www.parklot.pl/pl/parking-lotnisko/balice/) dysponuje komfortowymi miejscami postojowymi o rożnym przeznaczeniu. Do wyboru mamy parking krótkoterminowy oraz parkingi długoterminowe. Dzięki automatycznemu systemowi poboru opłat korzystanie z nich jest znacznie ułatwione.

Parking krótkoterminowy przy lotnisku w Balicach, czyli tzw. strefa kiss&fly, służy do wysadzania i zabierania pasażerów. Kierowcy mają zakaz oddalania się od pojazdu. Postój do 10 minut jest bezpłatny, za każde rozpoczęte kolejne 10 minut zapłacimy 10 zł.

Jeśli chcemy pozostawić auto na miejscu postojowym powinniśmy skorzystać z jednego z parkingów długoterminowych. Do wyboru mamy parking wielopoziomowy (P1) oraz dwa standardowe parkingi terenowe (P2/P3), na których miejsca postojowe są niestrzeżone. Koszt pozostawienia samochodu na czas jednej godziny to 10 zł w przypadku parkingu P1 oraz 9 zł, jeśli zdecydujemy się na parkingi P2 lub P3. Gdybyśmy chcieli zaparkować samochód na okres jednej dobry wówczas musimy liczyć się wydatkiem odpowiednio 60 lub 54 zł. Parking Balice umożliwia również pozostawienie samochodu na dłuższy okres. Przykładowo jeśli zdecydujemy się na tygodniowy postów będzie nas to kosztowało 200 (P1) lub 95 zł (P2/P3).

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz