Nowości

Muzyka na weselu – Dj czy zespół grający na żywo?

W głównej mierze za doskonalą zabawę podczas wesela odpowiada muzyka, jeśli jest skoczna nikt nie będzie siedział długo za stołem, wszyscy zgodnie będą szaleć na parkiecie. A przecież o to dokładnie chodzi, by szampański nastrój utrzymywał się aż do białego rana i jeden dzień dłużej!

Państwo Młodzi mają możliwość współpracy z zespołem grającym na żywo lub DJem, który posiada różnorodną płytotekę.

Wszystko uzależnione jest jedynie od preferencji Pary Młodej i ich wizji. Jeżeli przywiązują wagę do tradycji lepszym wyborem będzie kapela. Jeżeli jednak pragną iść z nurtem nowoczesności DJ okaże się strzałem w 10!

Jakie są plusy i minusy każdej z wyżej wymienionych opcji?

Zespół grający muzykę na żywo jest w stanie dogodzić nie tylko młodszym, ale również starszym gościom. Oczywistym jest, że utwory śpiewane wraz z akompaniamentem instrumentów tworzą wyjątkowy klimat.

Zespół o wiele szybciej wejdzie w kontakt z weselnikami serwując przyśpiewki oraz angażując ich do wspólnej zabawy.

Plusem jest również fakt, iż zespół muzyczny, lub jak kto woli weselny jest w stanie towarzyszyć Młodej Parze również w domu lub pod kościołem, na co Dj niestety nie może sobie pozwolić z racji na sprzęt.

Warto wspomnieć, że ta opcja wiąże się z pewnymi ograniczeniami repertuaru. Zespół nie zawsze ma możliwość pojawić się również na poprawinach lub zostać godzinę dłużej. Dodatkowo koszt wynajęcia profesjonalnej kapeli jest o wiele większy choćby ze względu na ilość członków – każdy z nich otrzymuje własne wynagrodzenie.

Dj może zaproponować nam ogromny przekrój utworów i wykonawców: od najnowszych hitów po klasyczne szlagiery, jednak będzie to muzyka bezpośrednio z komputera. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy wesele będzie odbywać się na niewielkiej sali, która nie jest przystosowana do rozstawienia instrumentów muzycznych.

Warto pamiętać, że gaża Dja bywa nawet dwa razy mniejsza od tego ile za całonocną imprezę zainkasuje zespół. Dlaczego? Dj nie ma obowiązku podziału kwoty na resztę członków, ponieważ pracuje w pojedynkę.

Podsumowując muzyka jest jednym z kluczowych aspektów odpowiadających za powodzenie wesela, dlatego warto na spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw, nie odkładać decyzji na ostatnią chwilę, kierować się własnymi preferencjami oraz znajomością zaproszonych gości, by zapewnić im zabawę na najwyższym poziomie.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz