Nowości

Cztery zasady wyboru plecaka dla Twojego dziecka

Może postacie z Gwiezdnych Wojen albo Spidermana. A może Lego lub ktoś z Avengersów? Wybór plecaka dla dziecka może być trudny. Zamiast skupiać się na logo, pomyśl o wygodzie i zdrowiu.

Zły plecak może prowadzić do bólu pleców, problemów z postawą, bólów głowy, a nawet bólów głowy. Przy zakupie upewnij się, że plecak pasuje do wzrostu Twojego dziecka i ma odpowiedni kształt. To jest dopiero początek. Następnie musisz go odpowiednio zapakować i przetransportować. Podpowiadamy w tym artykule czym się kierowac przy wyborze plecaku dla dziecka.

1. Kształt plecaka dla dziecka

Odpowiednio wyprofilowany i usztywniony plecak powinien być wygodny i nie sprawiać bólu. Plecak powinien mieć wybrzuszenie w części lędźwiowej kręgosłupa. Powinien też mieć możliwość wygodnego ułożenia się na plecach. Pozwoli to uczniowi na utrzymanie prostej postawy. Plecy plecaka powinny być wystarczająco mocne, aby utrzymać książki i inne przedmioty.

Wygoda jest również ważna w przypadku pasków. Nie powinny być one zbyt wąskie, gdyż mogą uwierać w ramiona. Powinny być wystarczająco miękkie, o regulowanej długości i nie za wąskie. Niektóre plecaki są wyposażone w dodatkowe paski na biodra i klatkę piersiową jak np. plecaki All-out. Jeśli Twoje dziecko chce go nosić to będzie on w sam raz.

2. Wielkość plecaka szkolnego

Dobry wybór dla dziecka plecak powinien być zarówno przestronny i wystarczająco duży, aby nosić wszystko, ale nie za duży. Powinien być dobrze dopasowany do dziecka. Plecak nie powinien wystawać zbyt daleko (nie powinien być szerszy niż dziecko), nie powinien zwisać poniżej dolnej części pleców dziecka ani sięgać wyżej niż do ramion. Plecak powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić książki w formacie A4, a także kilka dodatków, takich jak kredki, flamastry czy drugie śniadanie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę łączną wagę wszystkich przedmiotów, które umieszczamy na plecach dziecka. Lekarze zalecają, aby nie przekraczała ona 10% masy ciała dziecka.

Sprawdź ofertę plecaków All-out na stronie: https://nos-to.pl/kategoria-produktu/plecaki/allout/

plecak dla dziewczynki

3. Jak prawidłowo zapakować plecak

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak rozmieszczona jest zawartość plecaka. Odpowiednia liczba i rodzaj kieszeni i przegródek pomoże rozłożyć obciążenie i utrzymać porządek. Nawet jeśli plecak jest nieco cięższy od reszty, usztywnienie go zwiększy szansę, że tak się stanie.

4. Jak prawidłowo nosić plecak?

Młodzi ludzie uważają, że noszenie plecaka na jednej stronie jest fajne. Jest to poważny błąd. Może to prowadzić do wad postawy, które odbiją się na danej osobie w przyszłości.

Nie zapominajmy o tym, że plecak All-out jest wysokiej jakości. Po kilku miesiącach trzeba będzie go wymienić i nie będzie zaletą to, że został kupiony tanio. Podstawowe cechy to mocne dno, dobre szwy i zamek błyskawiczny. Sprawdź również, czy odblaski są dołączone do modelu, który bierzesz pod uwagę. Choć nie jest to duży wydatek, może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo w zimowe popołudnia.

Zobacz