Nowości

Drewniane prezenty dla najbliższych

Drewno to bardzo estetyczny i ładny materiał, z którego często tworzy się prezenty. Łatwe w obróbce umożliwia tworzenie nietypowych kształtów, gdzie dodatkowym atutem jest elegancja oraz naturalny zapach. Drewniane pudełka, albumy oraz ramki będą prezentowały się znacznie lepiej niż te z tworzyw sztucznych. Które prezenty z drewna sprawią najbliższym najwięcej radości?

Drewniany album ze zdjęciami

Zdjęcia są dla najbliższych nośnikiem wielu emocji i wspomnień. Rodzice albo dziadkowie uwielbiają przypomnieć sobie dawne czasy lub ważne wydarzenia rodzinne. Album ze zdjęciami w drewnie nada przeglądaniu wspomnień dodatkowego uroku. Sprawdza się na pewno lepiej niż tworzywa sztuczne, które są mniej trwałe i estetyczne. Drewniany album można kupić na zamówienie. Dodatkowym atutem może być jego spersonalizowanie dzięki grawerunkowi. Na albumie można umieścić: 

  • imiona rodziców, dziadków albo młodej pary 
  • datę wydarzenia rodzinnego 
  • życzenia z okazji rocznicy lub innej okazji 

Zamówione albumy posiadają również liczne zdobienia w postaci nietypowych czcionek albo wzorów. Bardzo popularne są wstawki ażurowe, które mocno uatrakcyjniają wygląd drewna. 

Drewniane pudełka 

Drewniane pudełka pięknie prezentują się na meblach albo parapetach okiennych. Można w nich zamieszczać ważne pamiątki rodzinne: 

  • najważniejsze zdjęcia
  • pamiątkową biżuterię 
  • wartościowe przedmioty o mniejszych gabarytach

Również pudełka można spersonalizować odpowiednim grawerem, które można powiązać z pamiątkami, które znajdują się w środku. Babcie i dziadkowie uwielbiają przetrzymywać przedmioty z czasów młodości, gdzie pudełko pomoże wszystko uporządkować. Jest ono przy okazji wytrzymałe oraz solidne. Wiele z nich można zamknąć na kłódkę, przez co przedmioty nie dostaną się w niepowołane ręce. Estetycznie prezentują się też pudełka z wysuwanymi szufladkami. Sprawdzają się one np. w kuchni, gdzie można porządkować przyprawy albo saszetki z herbatami. 

Drewniana ramka  

Na ścianie albo na szafkach ładnie będą prezentowały się drewniane ramki. Można wstawiać do nich zdjęcia, plakaty albo obrazy. Warto umieścić na ścianie kilka mniejszych ramek obok siebie, które utworzą małą galerię. Ramki prezentują się ładnie zarówno przy klasycznych wystrojach wnętrz, jak i w nowoczesnych pomieszczeniach. Na meblach i parapetach warto umieścić ich wersje z podpórkami, które mogą leżeć w pionie oraz poziomie. Ramki można kupić w przeróżnych wymiarach, od malutkich (5 × 7 cm) do tych największych na obrazy. Różne są też ich warianty kolorystyczne, w zależności od rodzaju drewna.

Artykuł partnera

Zobacz