Nowości

Konwerter Youtube, czyli nowa jakość muzyki z Internetu

Od niemal dekady, media społecznościowe stały się zaskakująco ważnym i znaczącym dla społeczeństwa elementem, wychodzącym poza ramy internetu. Sam Youtube również pozwala na dzielenie się z innymi, w tym przypadku filmami. Dużą część serwisu niemal od początku istnienia platformy zajmuje muzyka. Jeśli jednak chcemy ją pobrać, jedyną możliwością pozostaje konwerter Youtube.

Przeszłość giganta

Historia marki rozpoczęła się od trzech byłych pracowników amerykańskiej firmy Paypal, założonej przez niezwykle popularnego obecnie przedsiębiorcę Elona Muska. Chad Hurley, Steve Chen oraz Jawed Karim wpadli na pomysł, aby stworzyć platformę do udostępniania materiałów audiowizualnych w prosty i przejrzysty sposób. Plan był na tyle dobrze dopracowany, że z pomocą inwestorów, stał się w szybkim czasie rzeczywistością. W 2005 roku Youtube wszedł w fazę testów, a przez kolejne miesiące wyrabiał swoją pozycję na internetowym rynku.

Początki muzycznej ekspansji

W tamtym czasie dużo materiałów, głównie z zakresu szeroko rozumianej branży muzycznej, trafiało na portal nielegalnie. W tamtych czasach jeszcze niewiele osób traktowała prawa autorskie w internecie poważnie. Sami twórcy próbowali walczyć z procederem, jednak dopiero po zakupieniu firmy przez Google, te działania zaczęły przynosić widoczne rezultaty. Muzycy zaczęli powoli dostrzegać potęgę tej platformy, udostępniając na niej swoje teledyski albo tworząc nowe, przeznaczone głównie na Youtube.

Youtube

Pierwsze muzyczne kroki milowe

Po kilku latach nowi właściciele, tworzący najpotężniejszą wyszukiwarkę internetową świata doskonale opanowali temat odpowiedniego dysponowania treścią muzyczną. Youtube stał się przystanią, gdzie za darmo można przesłuchać ulubiony utwór. Wyświetlenia teledysków rosły w niesamowitym tempie, a serwis zaczął być postrzegany przez największe wytwórnie jako bardzo atrakcyjna forma rozpromowania danego muzyka. Społeczeństwo na całym świecie usłyszało o imponujących wynikach przeboju “Gangnam Style” autorstwa koreańskiego artysty PSY. Utwór jako pierwszy w historii przekroczył barierę miliarda odsłon.

Youtube trampoliną do sławy?

Pod względem rozwoju dla artystów tworzących muzykę, Youtube stał się idealnym miejscem. Użytkownicy za darmo i w ramach rozrywki mogli dostrzec talent danej osoby, która poprzez swoją internetową popularność mogłaby zacząć funkcjonować na prawdziwym rynku muzycznym. Tak zaczynało wiele obecnych gwiazd. Można do nich zaliczyć Justina Biebera, Post Malone’a, czy The Weeknd. Bez możliwości ze strony Youtube, mogliby na zawsze pozostać znani tylko oddanej garstce fanów i nie przebić się do świadomości społeczeństwa. Programy do pobierania muzyki, takie jak konwerter mp3youtube.pl, także miały na to swój wpływ.

Konwerter Youtube sprzyja oszczędzaniu

Czasem zdarza się, że z racji braku funduszy, czy dostępu do innych źródeł muzycznych szuka się innych możliwości. Dla takich sytuacji został stworzony konwerter Youtube w serwisie mp3youtube.pl, będący pomocną alternatywą. Przetwarza on materiał audiowizualny w plik MP3, nadający się do umieszczenia w telefonie czy przenośnym odtwarzaczu. Wystarczy posiadać połączenie internetowe oraz darmowe konto, pozwalające na pobieranie muzyki bez limitu danych. W połączeniu z idealnie pasującą do celu strony prostocie, sam serwis jest naprawdę atrakcyjną opcją dla osób potrzebujących tego typu usług. Potwierdzają to ilości unikalnych pobrań, oscylujące w granicach miliarda.

Zobacz