Nowości

Polacy mają szansę na wygraną na nadchodzących Mistrzostwach Świata w piłce nożnej?

Polacy zajmują jedną z pierwszych dziesięciu pozycji w klasyfikacji FIFA. To wysokie miejsce nasza reprezentacja wywalczyła sobie szeregiem bardzo dobrych rozgrywek. Między innymi dzięki temu osiągnięciu polscy piłkarzy są rozpatrywani jako faworyci do tytułu najlepszej światowej drużyny. Czy Polska ma szansę rzeczywiście zdobyć puchar mistrzów w tym roku? Sprawdźmy, co mówią specjaliści od futbolu.

Najlepsze 10 drużyn

Jako kandydatów do tytułu Mistrzów Świata 2018 roku w piłce nożnej rozpatruje się przede wszystkim drużyny z pierwszej dziesiątki rankingu FIFA. Niemcy zebrali w klasyfikacji najwięcej punktów, dlatego to właśnie oni są wymieniani jako najbardziej prawdopodobni zdobywcy tytułu. Na ich korzyść przemawiają jednak nie tylko punkty, ale również obserwacje specjalistów od piłki nożnej. Ci twierdzą, że niemiecka drużyna jest w znakomitej formie i może pochwalić się najlepszym składem od lat 70 - kiedy to pokonywali najlepsze drużyny na świecie bez większego wysiłku. Niemiecka drużyna piłkarska przez wielu jest uznawana za najbardziej oczywistego faworyta nadchodzących mistrzostw.

Wiadomo jednak, że nawet najlepszym może zwyczajnie się nie poszczęścić. Zdarzało się bowiem, że faworyci odpadali w takich turniejach nawet w przedbiegach. Nie życzymy oczywiście tego Niemcom, ale wszystko może się zdarzyć. Bukmacherzy i krytycy piłki nożnej również nie są tacy pewni, co do wygranej naszych zachodnich sąsiadów. Wśród innych kandydatów do tytułu stawiają drużyny Brazylii, Argentyny, Hiszpanii, Francji, czy oczywiście - aktualnych Mistrzów Europy - Portugalczyków. Wszystkie wymienione reprezentacje znajdują się w pierwszej 10 klasyfikacji FIFA.

Wśród najlepszych drużyn na świecie znalazła swoje miejsce również Polska, o czym nie zapominają zagraniczne media.

Polska faworytem MŚ 2018?

Zagraniczne media nie bagatelizują siły naszej drużyny tak, jak lubią to robić polscy dziennikarzy i specjaliści od piłki nożnej. Umiejętności naszych piłkarzy docenili jako pierwsi Argentyńczycy. I samo w sobie - choćby ze względu na wysoki poziom ich drużyny - stanowi to dla nas ogromne wyróżnienie. Dziennikarze z Ameryki Południowej w jednym ze swoich artykułów wskazują, że Polacy mają znakomitą ofensywę, a nasz król strzelców stanowi ogromne zagrożenie dla przeciwnika. Zauważają również, że nasi reprezentanci wyróżniają się wysoką średnią wzrostu, co daje im przewagę podczas gry w powietrzu.

W drużynie H - do której trafiła nasza reprezentacja - znajduje się także składy z Kolumbii, Senegalu i Japonii. Mimo prognoz, że Polska prawdopodobnie wyjdzie z grupy, specjaliści radzą nie lekceważyć naszych przeciwników. Kolumbijczycy są bardzo dobrą drużyną, która wyróżnia się świetną techniką gry. Japończycy mogą przewyższyć nas jeśli chodzi o szybkość. Nasza przewaga wzrostu może być tutaj również "piętą achillesową". Senegalczycy w swoich szeregach mają wielu znakomitych zawodników, a w ostatnim czasie ciągle się rozwijają i pną do góry w Afrykańskich klasyfikacjach.

Na ostateczne wyniki przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka tygodni. Sami jesteśmy ciekawi, jaki poziom zaprezentują poszczególne drużyny.

Należy pamiętać iż nawet gra u legalnych bukmacherów może uzależniać ( legalni bukmacherzy lista ) . Gra w nielegalnych firmach jest niedozwolona i grozi konsekwencjami prawnymi.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz