Nowości

Przewodnik do levelowania zielarstwa w World of Warcraft Shadowlands

1. Levelowanie Zielarstwa od 1-150 w Krainie Cieni

Jak w przypadku wszystkich profesji zbierackich, poziomowanie Zielarstwa jest bardzo proste; wszystko co musisz zrobić to zbierać zioła w różnych strefach Shadowlands. Najłatwiejszym sposobem na zdobycie poziomu Zielarstwa jest po prostu zdobycie go w trakcie levelowania postaci, wykonywania światowych questów i ogólnie w trakcie gry. Upewnij się, że masz włączone śledzenie węzłów ziół (można to zrobić za pomocą mini-mapy) i zbieraj wszystko, co znajdziesz.

Warto zauważyć, że wszystkie zioła występujące na terenach Krainy Cieni bardzo rzadko pojawiają się w pobliżu zaludnionych miejsc, takich jak miasta. Zamiast tego, prawie zawsze znajdziesz zioła w spokojniejszych miejscach, z dala od questów i dróg.

2. Nowe zioła w Krainie Cieni

Obecnie w Krainie Cieni pojawiło się 6 nowych rodzajów ziół, z czego 4 z nich są całkowicie zablokowane strefowo. Nowe zioła i miejsca, w których można je znaleźć, są następujące:

  • Death Blossom Icon Death Blossom - można znaleźć w Ardenweald, Bastionie, Maldraxxus i Revendreth.
  • Marrowroot Icon Marrowroot - można go znaleźć tylko w Maldraxxus.
  • Nightshade Icon Nightshade - można znaleźć w każdej strefie, włączając w to The Maw.
  • Rising Glory Icon Rising Glory - można znaleźć tylko w Bastionie.
  • Vigil's Torch Icon Vigil's Torch - można znaleźć tylko w Ardenweald.
  • Widowbloom Icon Widowbloom - można znaleźć tylko w Revendreth.

Marrowroot Farming Routes

3. Trasy hodowlane dla ziół Shadowlands

W Krainie Cieni nie ma ograniczeń co do miejsca tarła ziół w zależności od ukształtowania terenu, co oznacza, że nie ma ziół, które są zablokowane do tarła tylko na brzegach rzek, na przykład.

Z tego powodu, a także z powodu natury ziół zablokowanych strefowo, łatwo jest określić obszary, w których można uprawiać każde z ziół.

Wszystkie trasy wymienione poniżej będą stale sprawdzane i aktualizowane, gdy zostaną znalezione nowe, potencjalnie lepsze trasy. Jeśli uważasz, że masz sposób na ulepszenie jakiejś trasy, daj nam znać!

3.1. Trasy Farmingu Kwiatów Śmierci

Biorąc pod uwagę, że Ikona Kwiatu Śmierci może pojawić się w każdej z 4 głównych stref (z wyjątkiem The Maw), możesz udać się do dowolnego obszaru z wymienionych poniżej tras farmowania i tam farmować swój Kwiat Śmierci. Zalecamy wybranie trasy Ardenweald, gdzie będziesz farmował Ikonę Pochodni Czuwającego, lub trasy Bastionu, gdzie będziesz farmował Ikonę Wschodzącej Chwały.

3.2. Trasy farmienia Marrowroot

Ikona Marrowroot Icon Marrowroot jest możliwa do uprawy w Maldraxxus; jest to jedna z najgorszych stref do uprawy surowców, ze względu na układ mapy, z ogromną ilością strefy pokrytej górami, szlamem lub masywnymi centrami miejskimi, które prawie nie rodzą ziół.

Najważniejszą rzeczą, o której należy wiedzieć podczas pokonywania tej trasy jest to, że jest ona specjalnie dostosowana tak, aby trzymać cię z dala od części mapy z niskim wskaźnikiem tarła, ale ze względu na Theater of Pain w środku, nawet ta mała trasa będzie miała okresy, w których zobaczysz niewiele ziół.

3.3. Trasy uprawiania Nightshade

Tak jak w przypadku Kwiatu Śmierci Icon, ten może pojawić się w każdej z 4 głównych stref, więc możesz podążać każdą z naszych tras, aby go uprawiać.

Nightshade Icon Nightshade jest wyjątkowy w tym, że jest to jedyne zioło, które pojawia się w The Maw, ale biorąc pod uwagę ogromną ilość przeszkód, które tam napotkasz, wliczając w to niebezpieczne stwory, okropne warunki terenowe do efektywnego przemieszczania się, oraz twoje ostateczne zablokowanie z powodu Jailera, nie warto nawet próbować farmować Nightshade. Jeśli zobaczysz trochę podczas questu, weź go, ale nie próbuj aktywnie go uprawiać w The Maw.

3.4. Trasy farmowania w Rising Glory

Poniższa trasa obejmuje większość potencjalnych miejsc tarła dla Ikony Wschodzącej Chwały, zachowując przy tym przyzwoitą ścieżkę, nie wymagając ekstremalnych zdolności ruchowych do przemierzania terenu.

Warto zauważyć, że choć możliwe jest nieznaczne wydłużenie trasy, np. przesunięcie się na północ od Temple of Humility, zamiast przechodzenia obok niej, uznaliśmy, że nie warto podwajać drogi, zwłaszcza ze względu na pionowy teren, który będziesz musiał tam pokonać.

Zaznaczyliśmy również obszar czerwonym kółkiem, który może być szczególnie irytujący w nawigacji z powodu dużych klifów. Radzimy zacząć od białej kropki na lewo od czerwonego okręgu, a następnie skierować się w dół klifów, aby ułatwić przejście przez ten obszar.

Wracając przez strefę, upewnij się, że podążasz za białą linią obok Świątyni Odwagi, aby mieć pewność, że łatwo dostaniesz się z powrotem na szczyt klifów.

3.5. Trasy farm Vigil's Torch

Ardenweald posiada niezwykle elastyczną trasę do zbierania pochodni Icon Vigil's Torch, zakładając, że wiesz, gdzie unikać. Poniższa mapa pokazuje obszary, których należy unikać, takie jak te z elitarnymi mobami, które mogą Cię łatwo zabić, jeśli złapią Cię na zsiadaniu, lub bazę Night Fae w centrum mapy.

Unikaj obszarów, które zostały przez nas zakreślone, a będziesz mógł zasadniczo poruszać się własną ścieżką przez całą strefę, w zależności od mobilności Twojej klasy, ekwipunku i umiejętności, które możesz wykorzystać do omijania mobów.

Jeśli zostanie znaleziona trasa, która jest znacznie bardziej efektywna niż potencjalne inne, zaktualizujemy mapę pokazaną powyżej, ale na razie stosuj się do podanych wskazówek.

3.6. Trasy farmowania Widowbloom

Ikona Widowbloom Icon Widowbloom jest niestety ziołem Revendreth, które może być niezwykle trudne do prawidłowego przemierzenia, jeśli chcesz wykorzystać całą mapę do farmienia.

Podobnie jak w przypadku Maldraxxus, Revendreth posiada ogromne ilości terenu, który jest praktycznie bezużyteczny dla farmerów. Górna" część mapy, gdzie znajduje się Zamek Nathria i Sale Męki, są dla nas bezużyteczne, ze względu na brak ziół i ciągłą potrzebę używania ścieżek powietrznych lub wind, aby przemieszczać się pomiędzy górną i dolną częścią. Obszary te są również bardzo gęsto zaludnione przez mobki.

Dolna połowa mapy jest właściwie dość solidna dla rolnictwa, ponieważ jest tam wiele dużych połaci ziemi, które są słabo zaludnione przez moby i miasta.

Zobacz