Nowości

Drabina magazynowa - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Dobrej jakości drabina magazynowa nie jest, i nigdy nie była tania. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy wyjaśnić Państwu dlaczego warto w nią zainwestować, i jak bardzo różni się od zwykłej, marketowej.

Jaka powinna być dobra drabina magazynowa?

Przede wszystkim, aby drabina była przeznaczona do pracy na wysokości - musi spełniać wymagania nałożone przez normę EN 131. To jednak nie wszystko. Praca na wysokości musi być bezpieczna i przede wszystkim stabilna. To pierwszy punkt, w którym musimy odnieść się do tanich drabin marketowych. Te niestety, przeważnie podczas pracy się ruszają, nie są stabilne, a praca wydaje się być niebezpieczna korzystając z maksymalnej wysokości roboczej jaką umożliwia.

Dobra drabina magazynowa wykonana jest z najwyższej klasy aluminium o dużej sztywności. Jest stabilna, podczas pracy ani drgnie, i zapewni stabilność nawet w przypadku wychylenia użytkownika. Do tego, taka drabina posiada koła z systemem hamowania, szerokie stopnie ułatwiające łagodne wchodzenie i schodzenie, a także duża ilość barierek ochronnych.

Największą zaletą dobrych drabin magazynowych są oczywiście podesty robocze, zdecydowanie większe niż w tanich marketówkach. To właśnie odróżnia dobry produkt od słabego. To doceniają setki klientów każdego miesiąca.

Drabina magazynowa – dla kogo okaże się niezbędna?

Możliwości zastosowania drabiny magazynowej są bardzo duże. Głównie, używa jej się w magazynach, halach, marketach, sklepach i w dużych obiektach. Służy magazynierom, osobom zajmującym się pracami naprawczymi, ale i obsłudze dużych sklepów. Dzięki spełnieniu norm bezpieczeństwa, może być stosowana niemalże w każdej branży gdzie wymaga się wchodzenia na większe wysokości.

Najpopularniejszym modelem drabiny magazynowej jest obecnie MF.TS, umożliwia pracę na wysokości nawet 421 cm. Maksymalny udźwig wynosi 150 kg, podest ma wymiar 52 x 60 cm - a gwarancja udzielana jest na okres 5 lat. W przypadku drabin marketowych, rzadko kiedy na tak duży produkt przeznaczony do intensywnego użytkowania producent daje 5 lat gwarancji. To kolejny dowód na to, że mamy do czynienia z produktem wysokiej klasy. Dobrej drabiny magazynowej nie znajdziesz w markecie.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą ECI z Kluczborka, zajmującą się profesjonalnym wyposażeniem technicznym przemysłu od 1992 roku.

 

Artykuł partnera

Zobacz