Wybór gotowego projektu domu to decyzja, która wymaga uwzględnienia wielu aspektów. Kluczowe jest zapoznanie się z charakterystyką działki oraz weryfikacja ustaleń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o Warunkach Zabudowy oraz dokładne określenie indywidualnych potrzeb i oczekiwań przyszłych mieszkańców. Małe domy, dzięki optymalnej organizacji powierzchni, oferują wiele zalet. Choć ich metraż jest skromniejszy, inteligentne rozplanowanie przestrzeni sprawia, że są równie funkcjonalne, jak ich większe odpowiedniki. W tym artykule znajdziesz trzy wyjątkowe projekty małych domów z kolekcji ARCHON+, które wyróżniają się efektywnym wykorzystaniem powierzchni, co przekłada się na komfort mieszkania.
Przemyślane małe wnętrze - czyli harmonia funkcjonalności i estetyki na co dzień
W małych domach, które niezmiennie cieszą się rosnącą popularnością wśród Inwestorów, kluczowe jest racjonalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego powierzchni. Dla wygody użytkowania znaczenie ma nie tylko odpowiednia liczba pokoi czy łazienek, ale także dodatkowe pomieszczenia, takie jak garderoby czy pralnie, które ułatwiają codzienne użytkowanie. Projekty domów ARCHON+ oferują wnętrza, w których każdy element ma swoje przeznaczenie i jest harmonijnie wkomponowany w całość. Dobrze przemyślana przestrzeń domu jest funkcjonalna i dostosowana do potrzeb jej użytkowników, a także atrakcyjna pod względem estetycznym, dzięki temu, że rozwiązania praktyczne zapewniają też wiele możliwości aranżacyjnych. Istotnym miejscem dla mieszkańców każdego domu jest również taras, łączący harmonijnie wnętrze z przestrzenią ogrodową i służący jako strefa relaksu. Kiedy jest zadaszony, może stać się atrakcyjnym miejscem dla jadalni na świeżym powietrzu. Należy także podkreślić, że duże przeszklenia dodają wnętrzom małych domów wizualnej przestronności i są chętnie wybierane przez Inwestorów ze względu na ich nowoczesny charakter.
Oto trzy propozycje małych domów z oferty ARCHON+. Zaprezentowane projekty charakteryzują się praktycznymi wnętrzami, które umożliwiają bardzo ciekawe aranżacje.
„Dom we frezjach 2 (G)” - połączenie funkcjonalności z nowoczesnym designem
Projekt małego domu, który łączy w sobie funkcjonalność z nowoczesnym designem. To budynek z poddaszem użytkowym, jednostanowiskowym garażem wkomponowanym w bryłę oraz dwuspadowym dachem w antracytowym odcieniu. Elewacja, łącząca białe i szare tynki z elementami drewnianymi, dodaje bryle współczesnego charakteru. Wewnątrz, na powierzchni około 120 m2, znajduje się przemyślany układ pomieszczeń. Parter oferuje otwartą strefę dzienną, gdzie salon harmonijnie komunikuje się z jadalnią, z której rozpościera się widok na ogród. Kuchnia, z przyległą spiżarnią, zachwyca przestronnością i funkcjonalnością. Dodatkowo na parterze umieszczono kompaktową łazienkę. Poddasze to strefa prywatna z trzema sypialniami, w tym jedna z garderobą, układ dopełniają: łazienka i pralnia, umożliwiająca dobrą organizację domowych prac.
„Dom w kruszczykach 10” – prosta, mała parterówka z bogatym wnętrzem
Pełen uroku projekt domu parterowego zachwycający prostotą bryły z dwuspadowym dachem bezokapowym, który dodaje jej charakteru. Elewacja w jasnych tonach z grafitowymi detalami i drewnianą okładziną podkreśla nowoczesny styl budynku. Wnętrze o powierzchni około 80 m2 zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. W ustawnej strefie dziennej mieści się otwarty na taras salon, który płynnie łączy się z jadalnią, a kominek wprowadza przytulną aurę. Kuchnia, zaprojektowana z dbałością o funkcjonalność, umożliwia łatwą organizację pracy i przechowywania. Strefa nocna składa się z trzech sypialni, z których dwie mają dostęp do tarasu i ogrodu. Dodatkowo dom oferuje dwie komfortowe łazienki.
„Dom w kosaćcach (NAE) OZE” – niewielka parterówka w stylu nowoczesnej stodoły
Uwadze tych, którzy marzą o niewielkim, parterowym domu (powierzchnia ok. 85m2) wyposażonym w nowoczesne rozwiązania, takie jak wentylacja mechaniczna czy pompa ciepła, polecamy ten atrakcyjny projekt. Bryła domu nawiązuje do współczesnej interpretacji stodoły, a dwuspadowy dach bez okapów oraz wybór materiałów elewacyjnych nadają mu unikalny charakter. Taras z pergolą, dostępny zarówno z salonu, jak i sypialni, stanowi idealne miejsce do relaksu z widokiem na ogród. Centralnym punktem strefy dziennej jest jadalnia z dużym przeszkleniem, obok której znajduje się przestronna kuchnia z wyspą oraz pobliską spiżarnią. Część nocna składa się z trzech sypialni oraz komfortowej łazienki z przestrzenią na wannę i prysznic. Dodatkowo w projekcie uwzględniono osobną toaletę.
Więcej informacji o projektach na archon.pl
Dobra obsługa klienta zwiększa sprzedaż nawet o kilkadziesiąt procent - Obsługa klienta
Polscy konsumenci przy zakupach wciąż najczęściej kierują się ceną, ale coraz ważniejszym czynnikiem przy wyborze sklepu lub usługodawcy jest jakość obsługi...
Big Data kluczowe w obsłudze klienta. Firmy inwestują w narzędzia do analizy danych - Obsługa klienta
Do 2020 roku Big Data doprowadzi do przekształcenia, zdigitalizowania lub eliminacji 80 proc. procesów biznesowych w firmach – wynika z danych firmy Gartner. Analizę...
Koniec wojny cenowej. Rozmowy nie będą tanieć? - Rynek i sklepy
Cena przestaje odgrywać pierwszorzędne znaczenie w rywalizacji operatorów na rynku telekomunikacyjnym. Istotniejsza jest bowiem jakość oferowanych produktów i usług. Co...
Jak namierzyć zgubiony telefon? Czy jest to możliwe? - Technologia
Pierwszą myślą, jaka przychodzi nam do głowy w chwili, gdy odkryjemy, że nie mamy przy sobie telefonu jest taka, aby ktoś zadzwonił na nasz numer. Łudzimy się tym...