Nowości

Jak prać rolety rzymskie?

Rolety rzymskie fantastycznie zdobią okna, są ciągle w modzie, a co najważniejsze, można je prać. To gwarantuje, że roletami wysokiej jakości będziemy mogli cieszyć się przez lata. Pytanie tylko – jak to robić, by nie zniszczyć tych przepięknych osłon okiennych?

Pranie rolet rzymskich jest dziecinnie proste. Może nawet prostsze niż czyszczenie żaluzji czy innych osłon okiennych. Przebiega sprawnie, wygodnie i bez najmniejszych komplikacji, a efekt jest satysfakcjonujący, gdyż roleta nie tylko wygląda jak nowa, ale również pachnie świeżością. Stąd wiele osób decyduje się właśnie na kupno rolet rzymskich, zamiast innych, czy też pozostałych osłon stosowanych do osłony okien.

Pranie rolety rzymskiej krok po kroku

Pranie rolety rzymskiej nie wymaga specjalnego przygotowania. Oto właściwy plan działania:

1. Rozwiń roletę.

2. Wypnij sznurek z klipsu, który jest przepleciony przez całą roletę.

3. Przeciągnij sznurek przez wszystkie kółeczka.

4. Zdejmij kolejno zabezpieczenia patyczków, a następnie wyciągnij je przez otwory.

5. Zdejmij roletę.

6. Teraz roleta jest gotowa do wyprania. Wszystkie wskazówki i zalecenia jak to zrobić znajdują się na metce. Trzeba się do nich dostosować.

7. Kiedy roleta będzie już sucha, wyprasuj ją, a później załóż, postępując w odwrotnej kolejności niż podczas demontażu.

Jak widać, to naprawdę nic trudnego. Wystarczy wyprać roletę raz, by wiedzieć, jak zająć się tym w przyszłości. Wówczas na pewno wyjmowanie sznurka i zdejmowanie rolety będzie przebiegało znacznie sprawniej i już bez najmniejszego stresu.

Czy wszystkie rolety rzymskie można prać?

Przeważnie wszystkie rolety rzymskie nadają się do prania. By jednak mieć pewność, wystarczy zapoznać się z metką. Wiadomo też, że te, które są wykonane z materiałów słabej jakości, mogą nie przetrwać już pierwszego prania, a co dopiero mówić o kolejnych. Mogą stracić kolor, fakturę, czyli ogólnie ujmując, pierwotny wygląd, a co za tym idzie, również funkcjonalność. W związku z tym kupując roletę rzymską, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę nie tylko na jej wymiar, ale również na jakość. Produkty wysokiej jakości nie tracą koloru i formy, a co więcej, przez długi, długi czas atrakcyjnie się prezentują. 

Jakich środków używać do prania rolet rzymskich?

Właściwie nie ma szczególnych zaleceń co do środka piorącego, którym należy posłużyć się, chcąc wyprać rolety rzymskie. Najwyraźniej nie mają specjalnych wymagań. Jeżeli natomiast ktoś obawia się, że samodzielne pranie może zakończyć się wielkim niepowodzeniem, ma możliwość oddania rolet do pralni. Czyszczenie chemiczne jest jak najbardziej na miejscu. Tym bardziej należy to zrobić, gdy rolety są wykonane z materiałów delikatnych jak chociażby jedwab. 

Rolety rzymskie to fantastyczny wybór. Pięknie zdobią okna, z powodzeniem mogą zastąpić firanki i zasłony, a w dodatku można je łatwo utrzymać w czystości. W związku z tym są warte swej ceny. Duży wybór wzorów i kolorów gwarantuje satysfakcjonujący zakup. Szukasz takiej rolety do swojego mieszkania? Zapraszamy do nas!

Artykuł sponsorowany

Zobacz