Nowości

Namierzanie telefonu: kiedy ta usługa może być oszustwem?

usługa namierzania telefonówZastanawiasz się, czy nie zamówić usługi namierzania telefonu przez Internet? Masz jednocześnie wątpliwości co do tego, czy wydatek ten nie okaże się wyrzuceniem pieniędzy w błoto? Poniżej garść porad, na co uważać, aby podjęta decyzja nie okazała się błędem.

Przeanalizuj dane usługodawcy

Bez wątpienia warto zacząć od szczegółowego zapoznania się z informacjami dotyczącymi firmy, która udostępnia usługi dotyczące namierzania telefonu. Na witrynie internetowej nie może zabraknąć dokładnej nazwy przedsiębiorstwa, imienia oraz nazwiska właściciela oraz danych kontaktowych do niego. Koniecznie trzeba również zweryfikować numer REGON firmy oraz to, czy firma figuruje w systemie KRS.

Jeżeli wymienione dane nie są udostępniane, najlepiej poszukać sobie całkiem innej firmy. Nieraz okazuje się w takich wypadkach, że będziemy musieli ponosić koszta regularnej subskrypcji wiadomości SMS, co bez wątpienia solidnie obciąży nasz budżet, jeśli chodzi o rachunki. Kiedy tak się dzieje? Najczęściej taka sytuacja ma miejsce wówczas, gdy zamówienie usługi odbywa się po wpisaniu swojego numeru telefonu do formularza, który zamieszczony jest na stronie internetowej będącej własnością usługodawcy.

Dokładnie przeczytaj regulamin

usługa lokalizowania telefonuTrzeba pamiętać, że oferowanie systemu lokalizacji przez prawdziwą firmę nie wiąże się jeszcze z tym, że można poczuć się w stu procentach bezpiecznie. Pełne bezpieczeństwo pojawi się dopiero wtedy, kiedy treść dostępnego regulaminu poznamy bardzo dokładnie. To w nim znajdują się jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, za co będziemy płacić. Jeżeli zrezygnujemy z przeczytania regulaminu, w późniejszym czasie ubieganie się o ewentualne zadośćuczynienie będzie w ogóle niemożliwe. Problem może wystąpić też już na etapie korzystania z systemu, który przeznaczony jest do namierzania telefonu. Jednym z częściej występujących problemów jest niedokładne pokazywanie lokalizacji, która tak naprawdę niekoniecznie ma coś wspólnego z rzeczywistością. Takie sytuacje wcale nie są rzadkością.

Zobacz