Nowości

Nowoczesne magazyny do wynajęcia – nowe inwestycje

​Odpowiednie magazyny do wynajęcia to bezpieczeństwo i stabilność prowadzenia działalności gospodarczej, elastyczność i komfort. Wiele firm z różnych branż – m.in. e-commerce, logistyki czy transportu – poszukuje dla siebie nowoczesnej powierzchni. Zobacz, jakie nowe inwestycje oddano teraz do użytku albo są właśnie w planach albo w realizacji.

Dlaczego warto wynająć powierzchnię magazynową?

Wynajem magazynu może być rozwiązaniem krótko- lub długoterminowym. Obecnie firmy wynajmujące nowoczesną powierzchnię magazynową decydują się najczęściej na współpracę długofalową.

Umowy zwykle są podpisywane na 5 lat z możliwością przedłużenia, co wpływa na stabilność oraz poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo częste są benefity i zachęty finansowe, np. w postaci obniżenia opłat za miejsca parkingowe. Wynajem jest też tańszy niż budowa własnego magazynu.

Nowe powierzchnie magazynowe

Park MLP Zgorzelec. Nowe powierzchnie magazynowe będą składać się z trzech hal o pow. 50 tys. metrów kwadratowych. Całość powstaje na działce o powierzchni 11,8 ha. Powstaną w południowo zachodniej części kraju. Park MLP Zgorzelec powstaje tuż przy granicy z Niemcami i Czechami.

Obiekt będzie uwzględniał najnowocześniejsze trendy na rynku nieruchomości magazynowych. Odpowie na wymagania i potrzeby klientów z różnych branż. Do granicy z Niemcami jest około 8 km, od autostrady A4 parki dzieli 6 km, a zaledwie 4 km od centrum Zgorzelca.

Warsaw Distribution Center. Warsaw Distribution Center to park dystrybucyjny, który obejmuje pięć budynków magazynowo-biurowych o powierzchni 35 000 mkw. Znajduje się w dzielnicy Włochy, niedaleko węzła S2/S8 Salomea-Wolica, autostrady A2 oraz lotniska im. F. Chopina.

Jednym z nowych najemców Warsaw Distribution Center została firma Salad Story. Jest to popularna sieć barów fast food z sałatkami – firma stawia jednak na zdrową żywność. Jest to nowy najemca Warsaw Distribution Center. Firma będzie zajmować 1070 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

MDC2 Park Gliwice. Nowe magazyny do wynajęcia powstaną w pobliżu skrzyżowania głównych autostrad. Zakończenie budowy będzie już za kilka miesięcy. Będą to trzy budynki o łącznej powierzchni ponad 57 tys. mkw.

Deweloper zapowiada, że pierwsza hala zostanie oddana do użytku na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku, a pozostałe na przełomie września i października. Obiekt w Gliwicach będzie wyróżniać się niższymi kosztami użytkowania. Jego plusem jest też lokalizacja. W pobliżu krzyżują się dwie główne autostrady w Polsce – A4 oraz A1.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz