Nowości

Oświetlenie na prezent – czy to dobry pomysł?

            Szykuje się kolejna parapetówka i jeszcze jedno wesele. Zaraz po nich urodziny u znajomych, a tuż tuż święta! Mnoży się liczba okazji, kiedy to zaczynamy szukać prezentu. A gdyby tak pokusić się o oświetlenie w formie podarunku? Czy to wypada? A jeśli tak, to kiedy, na jaką okazję i przede wszystkim, jak wybierać lampy na prezent? Sprawdźmy!

Funkcjonalnie na nową drogę życia

            Obecnie wybierając się na ślub czy wesele, skłaniamy się ku najprostszemu rozwiązaniu, czyli pieniądzach podarowanych młodym. Jednakże dla najbliższych, ale i przyjaciół, poza kopertą chcemy wręczyć bardziej osobisty prezent. Zależy nam na tym, by sprawić im radość, ale jednocześnie trafić z podarunkiem w ich gusta.

            To jedna z tych okazji, kiedy warto pomyśleć o oświetleniu. Młoda para najczęściej zaczyna nowe życie nie tylko od zawarcia związku małżeńskiego, ale i urządzania nowego lokum. Już są na swoim i pragną stworzyć odmienną aranżację, która wpisze się w ich gusta, bądź właśnie wprowadzają się do mieszkania i brakuje im wielu elementów wyposażenia. Lampa okazuje się być doskonałym pomysłem. Najlepiej byłoby znać gusta i preferencje pod tym względem, ale i bez tego można sobie poradzić.

            Rynek obfituje w designerskie, a także klasyczne propozycje, pośród których można przebierać, czując się niczym ryba w wodzie. Wystarczy przejrzeć dostępne oferty, pokusić się o coś odważniejszego i oryginalniejszego, by prezent stał się naprawdę wyjątkowy. Polecane są lampy podłogowe, a te w bardzo ciekawym wydaniu, oferuje sklep Lampy.it. Taka lampa niezależnie od swojej stylistyki, będzie po prostu praktyczna, a jeśli okaże się kontrastować z prawie ukończonym wystrojem wnętrza domostwa młodych, stanie się niezapomnianą pamiątką.

Kinkiety i lampy stołowe na parapetówkę

            Na parapetówkę nie wybieramy się z pustymi rękoma. Poza smacznym trunkiem czy przekąską, z której skorzystają wszyscy goście, najczęściej decydujemy się na zakup podarunku do mieszkania. Lampy są dobrym pomysłem, bo światło, oświetlenie wnętrza, jasność to elementy, które dobrze się kojarzą, mają bardzo pozytywną symbolikę.

            Parapetówka nierzadko odbywa się w jeszcze nieukończonym mieszkaniu, dlatego wszystko, co funkcjonalne, jest mile widziane. Podczas gdy z sufitu zwisa zwykła żarówka, a o dodatkowym oświetleniu czy dekoracyjnym właściciele jeszcze nie zdążyli pomyśleć, prezent w postaci kinkietu lub lampy stołowej od razu się przyda.

            Paradoksalnie nie warto stawiać na bezpieczne, klasyczne wydania oświetlenia. Prezent ma być czymś wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju. Nawet nie znając preferencji domowników, nie trzeba iść w stronę bezpiecznych zakupów. Można postawić na oryginalny kolor, ciekawy materiał bądź cudowne zdobienia. Jeśli zagoszczą one pośród oświetlenia, które zawsze jest funkcjonalne, to nieco odważniejsze wydanie doda smaku i ciekawych walorów nowo urządzanym wnętrzom, a przy tym praktyczne zastosowanie wysunie się na pierwszy plan.

Z miłości do drugiej osoby

            Dla ukochanego lub ukochanej, pomysł na prezent w postaci lampy to unikalny sposób na powtórne wyrażenie uczuć. Taką lampę można podarować na Walentynki, Dzień Kobiet, rocznicę, urodziny, imieniny i nie tylko. Dopasowując jej kolorystykę do okazji lub konstrukcję czy typ oświetlenia do gustów bliskiej osoby, które najczęściej już znamy.

            Zamiast głowić się nad horrendalnie drogim, wymyślnym prezentem, co do którego odbioru nie mamy żadnej pewności, zróbmy świetlną niespodziankę, wybierając oryginalną, symbolicznie ciepłą lampę.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz