Nowości

Już jest! Stabilny internet do domu bez limitów danych

Nowoczesne technologie wciąż nie przestają zaskakiwać.. Jednym z największych osiągnięć w tej dziedzinie jest światłowodowy internet domowy, który umożliwia korzystanie z sieci z ogromną prędkością i bez limitu danych. Obecnie, liderem wśród dostawców sieci FTTH, bo tak nazywa się technologia światłowodowa, na polskim rynku jest Orange. A co konkretnie może zyskać każdy domownik, którzy korzysta ze światłowodu? Zaskakująco dużo!

Światłowód w domu

Zanim będzie mowa o konkretnych zaletach, które niesie za sobą technologia FTTH, warto wyjaśnić, czym ona w ogóle jest. To pozwoli lepiej zrozumieć fenomen tego nowoczesnego rozwiązania.

FTTH (z ang.: fiber to the home) to technologia światłowodowa, która umożliwia transmisję danych z niebywale dużą prędkością. Skrót FTTH oznacza bezpośrednie połączenie centrali z domem użytkowania internetu. Dosłowne tłumaczenie brzmi włókno do domu. Dlaczego? Do przesyłania danych z zawrotną prędkością – prędkością światła, wykorzystuje się włókna szklane wykonane z tworzywa sztucznego. Są to właśnie włókna światłowodowe, za pomocą których możliwe jest przesyłanie danych bezpośrednio do domu użytkownika internetu.

W Polsce największym dostawcą tego ultraszybkiego internetu jest sieć Orange, która oferuje tę technologię m.in. w ramach atrakcyjnych pakietów, o czym można poczytać na orange.pl. Jeszcze więcej na temat samego światłowodu i konkretnych ofert, które są z nim związane, można się dowiedzieć ze strony: https://www.orange.pl/view/internet-domowy.

Najlepszą odpowiedzią na pytanie: Dlaczego warto zdecydować się na światłowodowy internet domowy?, jest przedstawienie szeregu korzyści, które płyną z takiego rozwiązania.

Ultraszybki internet bez limitu danych

Niepodważalną zaletą światłowodu, która wyróżnia tą technologię na rynku, jest prędkość transmisji danych. Sieć FTTH umożliwia korzystanie z internetu domowego nawet z prędkością 600 Mb/s. Co więcej, dzięki stabilnemu łączu światłowodowemu, nie istnieje limit danych. Można więc nie tylko korzystać z sieci z niezwykle wysoką prędkością, ale też wysyłać i ściągać pliki bez obawy, że wyczerpany zostanie limit danych.

Mówiąc o światłowodzie, nie można zapominać o stabilności i niezawodności. Internet dostępny w tej ultranowoczesnej technologii ma niezwykle wysoką jakość. To zasługa bezpośredniego dostarczania danych – z centrali do domu użytkownika sieci. Dzięki temu można zapomnieć o wolnym buforowaniu, częstym „zawieszaniu się” internetu czy wysokim pingu.

Najlepsze Wi-Fi w całym domu

Aby móc czerpać jeszcze więcej, i z lepszą jakością, ze światłowodu od Orange, wystarczy zaopatrzyć się w nowoczesny modem. Dzięki wbudowanym licznym antenom, urządzenie dodatkowo wpływa na jakość internetu, nawet, gdy z domowej sieci korzysta kilku użytkowników jednocześnie. Te nowoczesne routery są dostępne na: https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#modemy. Brak widocznych spadków prędkości, najlepsze Wi-Fi i możliwość zarządzania domową siecią dzięki specjalnym aplikacjom, to tylko kilka spośród wielu korzyści, jakie gwarantują domowe modemy.  

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz