Nowości

Jak dobrze dobrać biustonosz?

Jeśli wybrałaś odpowiedni biustonosz, nie powinnaś odczuwać żadnego dyskomfortu. Najczęstszym błędem jest sytuacja, gdy bielizna ściska i zakłóca krążenie limfy i krwi w tkankach.

Pobierz odpowiednie wymiary

Bielizna jest nieodłącznym atrybutem stroju współczesnej kobiety. Wybór bielizny to bardzo ważny proces. Bielizna powinna być nie tylko piękna, ale i wygodna, ponieważ nosimy ją przez cały dzień i na co dzień. Najważniejszym kryterium komfortu przy wyborze bielizny jest znajomość dokładnego rozmiaru. Odpowiednia wielkość to przede wszystkim zdrowie, atrakcyjny wygląd, a co za tym idzie, świetne samopoczucie.

Cały obwód klatki piersiowej mierzymy taśmą mierniczą wzdłuż najbardziej wystających punktów klatki piersiowej, ściśle poziomo. Obwód mierzymy bezpośrednio pod podstawą klatki piersiowej. Mierzymy obwód talii, po wcześniejszym ustaleniu naturalnej talii. Obwód bioder mierzymy za pomocą taśmy mierniczej wzdłuż najbardziej wystających punktów bioder.

Ważna uwaga: wszystkie pomiary należy wykonywać z bielizną. Biustonosz nie powinien mieć dodatkowej objętości, w postaci zduplikowanych miseczek, „push-up” lub odwrotnie, zmniejszać rozmiar piersi. W żadnym wypadku nie bierz pomiarów od siebie, poproś o zmierzenie siebie. Rozmiar biustonosza określają dwa parametry - cyfra i litera (75 V), wskazane na metkach. Liczba to obwód pod biustem, a litera to wypełnienie miseczki biustonosza.

Zgodnie z tabelą znajdujemy indywidualny pomiar obwodu pod biustem w zakresie, następnie poruszając się poziomo - wartość obwodu w biuście w zakresie i od tej wartości wykonujemy w lewo i w górę, określając rozmiar i pełnia miseczek biustonosza. Na przykład: pod obwodem biustu = 81 ta wartość mieści się w przedziale 78-82, patrząc w skrajnej lewej kolumnie określamy rozmiar, w naszym przypadku rozmiar stanika to 80. Obwód w biuście = 95, ta wartość mieści się w przedziale 94-96, idąc za kolumną znajdujemy kubki pełni, w naszym przypadku kompletność B/

biustonosz push-up

Wybierz rodzaj (miękki, twardy, z fiszbinami, koronkowy)

Wiele modeli biustonoszy ma wszyte metalowe lub plastikowe fiszbiny, inaczej nazywane ramkami. Te sztywne elementy mają kształt półokręgu i są umieszczane w dolnej części miseczek biustonosza, aby nadać miseczkom zaokrąglony kształt i zapewnić lepsze podtrzymanie piersi. Dzięki tym metalowym ramkom piersi (szczególnie duże) nabierają pięknego kształtu – biustonosz z ramkami zwykle kurczy się znacznie skuteczniej niż biustonosz bez fiszbin.

Współczesne kości są bardzo wygodne i nie można ich porównać z ramami z przeszłości. Jeśli dobrałaś odpowiedni rozmiar biustonosza, to kości zgrabnie otoczą twoje piersi i nie spowodują nawet najmniejszego dyskomfortu. Niedogodności mogą pojawić się tylko wtedy, gdy biustonosz jest dla ciebie duży lub mały, a także przy wyborze bielizny niskiej jakości. Dobrym wyborem jest też biustonosz push-up.

Wybierz zastosowanie (biustonosze do sukienki z odkrytymi plecami, z głębokim dekoltem itd)

Wyreguluj ramiączka do pełnej długości i zapnij biustonosz za pomocą środkowego haczyka, aby mieć zapas miejsca na głowę w przypadku zmiany objętości ciała. Pochyl się do przodu i umieść piersi w miseczkach stanika. Zapnij biustonosz środkowym zapięciem i stań prosto. Ręcznie dostosuj pozycję piersi w miseczkach. Takie przymierzanie jest wskazane bez względu na to, jaki model biustonosza wybierzesz.

Biustonosz klasyczny ma miękki kubek z pestką. Dolna i górna połówka kubka mają jednakową wysokość. Nadaje się do biustu dowolnej wielkości i pełności. Miseczka takiego biustonosza wykonana jest wyłącznie z tkaniny - bez gumy piankowej, materiałów polimerowych i elementów kształtujących. Tkanina miseczki całkowicie zakrywa klatkę piersiową i płynnie przechodzi w pasek na ramię.

Biustonosz bezszwowy - Miseczki takiego biustonosza wykonane są z elastycznego cienkiego materiału, który dopasowuje się do kształtu piersi. Wygodny model, odpowiedni zarówno na mały, jak i duży biust. Dodatkowa wkładka w miseczce tego kinkietu wizualnie zwiększa objętość.

Balkonetka - Nazywa się to tak ze względu na specyfikę budowy miseczek. Model ten wspiera klatkę piersiową od dołu. Zazwyczaj miski balkonetki są formowane i fiszbinowe.

Skorzystaj z usługi brafiterki

Jeśli masz wątpliwości czy jesteś w stanie samodzielnie dobrać biustonosz i dopasować go do swojej sylwetki, to skorzystaj z pomocy brafiterki. To specjalistka, która pomoże ci w każdym aspekcie wyboru biustonosza. Nie tylko dokona wszystkich pomiarów, ale też podpowie ci, który model jest odpowiedni do twoich potrzeb, tak pod kątem wyglądu, sylwetki, jak i zdrowia.

Zobacz