Nowości

Kokon niemowlęcy - komfort maluszka i rodzica

Kokony niemowlęce sprzedaje się osobno albo w zestawach. Zwykle dodatkiem do produktu podstawowego jest na przykład śliczna poduszeczka, kołderka czy materacyk. Czy kokon niemowlęcy jest potrzebny? Czy można się bez niego obyć? Jasne, że nie każdy rodzic kupuje dla swojego maluszka kokon, ale jednak jest to bardzo ważny i potrzebny element niemowlęcej wyprawki, który niesamowicie ułatwia życie młodym rodzicom.

Miejsce maluszka do spania

Niektórzy rodzice są zwolennikami spania razem z dzieckiem, jak najdłużej. Inni z kolei uważają, że od pierwszego dnia życia maluch powinien mieć swoje miejsce we własnym łóżeczku i pokoju. Czasem różnice zdań występuję nawet wśród partnerów, rodziców malucha. Pewnym kompromisem może być zakup takiego sprzętu jaki jest kokon niemowlęcy, który świetnie sprawdza się na przykład na łóżku rodziców. Maluch jest u rodziców, ale jakby u siebie. Ma swoje miejsce do snu. W każdej chwili kokon z maluszkiem może być przeniesiony w inne miejsce. Wielu rodziców kupuje maluszkowi łóżeczko, a wtedy niezwykle ważne jest by kupić bezpieczne i porządne akcesoria takie jak materacyk, który będzie bezpieczny dla dziecka już od pierwszego dnia życia, a także pościel dla niemowlaka, która to pościel będzie wykonana z najlepszych bezpiecznych materiałów. Odpowiednie atesty i oznaczenia będą gwarancją, że maluch uniknie problemów skórnych. Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa i trzeba dopilnować, by nie było tutaj okazji do jej podrażnienia.

Komfortowo dla malucha i rodzica

Wszystkie akcesoria niemowlęce powinny być wybierane tak, aby zarówno maluszek jak i rodzice byli zadowoleni z tych wyborów, aby akcesoria rzeczywiście sprawdzały się w codziennym życiu. Co z tego, że coś ładnie się prezentuje na zdjęciu i od święta zachwyca. Jednak najważniejsza jest codzienność, użyteczność, funkcjonalność i to właśnie powinno być kryterium dla zakupów nie tylko akcesoriów niemowlęcych ale właściwie każdego przedmiotu potrzebnego dla dziecka na każdym etapie życia.

Kokon dla niemowlaczka ma mnóstwo zastosowań, a co za tym idzie jest to niezwykle funkcjonalny przedmiot. Można kolokwialnie powiedzieć, że to takie dziesięć w jednym. Otulacz, łóżeczko, transporter, mata do przewijania, legowisko... I wiele innych. Nie dziwi się popularność kokonu i fakt, że jest on tak często wybierany przez rodziców. Kto już raz na własnej skórze odczuł jak bardzo kokon ułatwia codzienne życie z maluszkiem, ten już nigdy nie pozwoli sobie na życie bez niego. Warto więc dać sobie szansę i zaopatrzyć się w kokon.

Artykuł zewnętrzny

Zobacz