Nowości

5 najlepszych campingów w Europie, czyli gdzie jechać na wakacje kamperem

Campingi kojarzą się niektórym z zaniedbanymi polami namiotowymi w środku lasu bez porządnego zaplecza sanitarnego. W rzeczywistości europejskie campingi wyglądają zupełnie inaczej – ściągają na nie turyści z całego kontynentu, by spędzić udane wakacje bez wydawania dużych sum pieniędzy. Prezentujemy zatem 5 najlepszych campingów w Europie.

1. Park Albatros w Toskanii (Włochy)

Jest to olbrzymi camping, na którym każdy znajdzie atrakcję dla siebie. Na turystów czeka basen typu laguna, przyciągający zwłaszcza dzieci spragnione orzeźwiającej kąpieli w upalne dni. Ponadto bliskość morza pozwala wypoczywać na plaży, a pizzeria z piecem opalanym drewnem – skosztować wyśmienitej włoskiej pizzy.

2. Terme Catez w Słowenii

Nieco rzadziej wybierany kierunek zapewnia doskonałą zabawę zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. W Terme Catez znajduje się jeden z największych aquaparków. Woda ze źródeł termalnych umożliwia korzystanie z kąpieli nawet w majówkę. Co ważne, korzystanie z aquaparku jest wliczone w cenę pobytu na campingu.

3. Parku Umag w Istrii (Chorwacja)

Camping jest kierowany do osób, które pragną korzystać z aktywności sportowych. Cały ośrodek ciągnie się wzdłuż wybrzeża, dzięki czemu można skorzystać w nim ze sportów wodnych, ale nie tylko. Na turystów czekają również boiska, korty, mini golf oraz liczne trasy rowerowe. Warto zaznaczyć, że Park Umag otrzymał nagrodę dla najlepszego campingu w Istrii.

4. Iris Parc Le Chene Gris pod Paryżem (Francja)

Camping znajduje się w pobliżu Paryża, jednak jest doskonale skomunikowany z miastem. Z campingu łatwo dostać się do Disneylandu, a w samym Iris Parc Le Chene Gris znajduje się ogrzewany basen z atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz częścią krytą. Dla dzieci przygotowane są również animacje z sympatyczną pszczołą Zipp.

5. Pelso nad jeziorem Balaton (Węgry)

Camping przeszedł gruntowną modernizację w roku 2016, dzięki czemu znajdują się na nim dwa baseny oraz dwie imponujące zjeżdżalnie. Dla najmłodszych przygotowano wodny plac zabaw, a dla dorosłych – wypożyczalnię kajaków i rowerów wodnych na prywatnej plaży.

Aby pobyt na campingu był udany…

Pobyt na campingu będzie udany, jeżeli dobrze wybierze się miejsce pobytu oraz zadba się o wykupienie ubezpieczenia. Polisa Campervan Insurance przyda się wsyzstkim wybierającym się na wakacje kamperem, natomiast pozostali urlopowicze powinni wykupić co najmniej podstawową polisę turystyczną pokrywającą koszty leczenia, NNW oraz koszty transportu medycznego do kraju.

Artykuł sponsorowany

Zobacz