Nowości

Usability stron internetowych warszawskich kancelarii prawnych i adwokatów w Warszawie

Mało kiedy zastanawiamy się nad tym, czy dana witryna internetowa jest przyjazna dla nas, jako użytkowników. Zwykle poszukując jakichkolwiek usług bądź produktów, wybieramy po prostu tę, na której uda się nam odnaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę, w jak najkrótszym czasie. Spora część firm przykłada bardzo dużą wagę do tego, aby ich strona posiadała bardzo dobre Web usability, czyli wysoką jakość użyteczności. To nie tylko szansa na to, aby przyciągnąć większą liczbę klientów ale też działanie, które bezpośrednio wpływa na to, że Ci o wiele chętniej wrócą na naszą witrynę.

Codziennie zdarza się nam przeglądać dziesiątki różnych stron internetowych. Jedne zatrzymują nas na dłużej, inne wyłączamy po chwili. Czy zastanawiamy się w ogóle dlaczego tak się dzieje? Specjaliści wyróżniają sporo czynników, które mają na to wpływ, a ich jakość przekłada się na wspomniane web usability. Chcąc uzyskać najbardziej miarodajne porównanie, najlepiej zestawić witryny z jednej branży – chociażby prawnej. Kiedy potrzebny jest nam adwokat – Warszawa to miejsce, gdzie zwykle odnajdziemy najwięcej ofert, dlatego warto skupić się na losowych stronach internetowych prawników ze stolicy.

https://adwokatgrzegorzcieslik.pl – prawo karne - Warszawa

Mamy tutaj do czynienia, ze stroną bardzo przejrzystą, gdzie wydaje się, że wszystkie najważniejsze informacje będą bardzo łatwe do odnalezienia. Dużą zaletą jest także to, że witryna nie buforuje się zbyt długo, a na samej stronie głównej nie ma przesytu treści, której użytkownik niemiałby ochoty czytać. Na samej górze umiejscowione jest proste menu, gdzie odnajdziemy odnośniki do najważniejszych podstron, jak np. prawo cywilne, prawo karne oraz porady prawne. Za pośrednictwem menu trafimy również na dane kontaktowe oraz na firmowego bloga. Przewijając stronę, spotkamy opis kancelarii, graficznie przedstawiony zakres usług, a także kilka sów od samego adwokata.

http://annarurarz.com/

Z pewnością nie można powiedzieć, że jest to zbyt rozbudowana witryna, a prędzej odnosi się wrażenie, że nie jest ona do końca profesjonalna. Przypomina bardziej prostego bloga, stąd wartości wizualne nie stoją na najwyższym poziomie. Mimo tego, jest wystarczająco przejrzysta, a z poziomu strony głównej, będziemy w stanie odnaleźć najważniejsze informacje. Chociaż sama strona główna nie jest obszerna, mamy tutaj do czynienia z menu, które posiada sporo odnośników. Znajdziemy w nim np. zakres usług, wzory pism, cennik, a także dane kontaktowe. Można zatem uznać, że jest to wszystko, czego może oczekiwać potencjalny klient.

https://rachelski.pl/

Już na pierwszy rzut oka widać, że witryna jest dobrze przemyślana i wykonana profesjonalnie. Na stronie głównej, zauważymy menu, które zmniejsza się, kiedy witryna jest przez nas przewijana. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są ruchome diagramy, które prezentują potencjalnemu klientowi statystyki dotyczące wygranych spraw, czy też bogatego doświadczenia, a to wszystko z pewnością zachęca do skorzystania z oferty. Poniżej znajduje się prezentacja zakresu usług, podzielona na banery odpowiadające danym gałęziom prawa. Dostępny jest również formularz, za pośrednictwem którego możemy umówić się na konsultację prawną. Na samym dole zauważymy prosty slider, gdzie prezentowane są logotypy klientów, a także firm współpracujących z kancelarią.

http://sadkowskiiwspolnicy.pl

Na stronie głównej, użytkownika wita multimedialna reklama kancelarii i chociaż nowoczesne rozwiązanie może często zachęcać, w tym wypadku wydaje się być nieco uciążliwym dla potencjalnego klienta. Odnosi się wrażenie, że witryna jest nieco przesycona materiałami multimedialnymi. Chociaż płynność strony pozostawia nieco do życzenia, można odnaleźć na niej większość informacji, które wydają się być najważniejszymi. Samo menu wydaje się być bardzo rozbudowane, dzięki czemu użytkownik może odnaleźć niemal wszystko, bez konieczności przewijania. W dolnych partiach witryny umieszczone są odnośniki do materiałów z firmowej telewizji i bloga, a także prezentacja liczbowa na temat tego, jakimi osiągnięciami może pochwalić się kancelaria.

Podsumowując…

Witryny stołecznych kancelarii prawnych są raczej dobrze skonstruowane pod kątem web usability, lecz kiedy poszukujemy prawnika w Warszawie, najważniejsza i tak będzie dla nas jakość świadczonych usług. Prezentowane witryny, na ogół ładują się w miarę szybko, co może świadczyć o posiadaniu dobrych serwerów. Powyższe kancelarie nie odbiegają zbytnio od pewnych schematów, które spotykane są na większości witryn z branży prawnej. Stawia się tutaj na prostotę oraz na łatwy dostęp do najważniejszych informacji. Łatwo jednak zauważyć to, że przesadne posiłkowanie się materiałami multimedialnymi, a przynajmniej ich niewłaściwe wykorzystanie, może niekorzystnie wpłynąć na jakość użyteczności witryny.

Artykuł sponsorowany

Zobacz