Nowości

Jak elegancko urządzić hotel?

​Elegancki, 5-cio gwiazdkowy hotel rządzi się swoimi prawami. W przeciwieństwie do jego” niższych rangą” braci powinien prezentować jakość w każdym tego słowa znaczeniu i… na każdym milimetrze swojej przestrzeni. W zależności od stylu, w jakim został wykonany powinniśmy też pomyśleć o jego wyposażeniu. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak urządzić go, by już na pierwszy rzut oka dał się poznać jako hotel z najwyższej półki.

5 gwiazdek i meble do hotelu

Zacznijmy od tego, że meble hotelowe mają ogromne znaczenie w odbiorze hotelu przez gości. To pierwsza rzecz, od której rozpoczynają oni wybór noclegowej destynacji, i pierwsza rzecz, od której my, hotelarze, powinniśmy rozpocząć proces wyposażania swojego hotelu. 

Meble hotelowe - jakie powinny być? Oprócz tego, że powinny przykuwać wzrok, to muszą być jeszcze wygodne. Powinny zapewniać optymalne warunki do wypoczynku i relaksu, na co niebagatelny wpływ ma zarówno materiał, z jakiego zostały wykonane, jak i ich rozstawienie. Ergonomia przede wszystkim. Oprócz tego meble powinny także pomagać w wypełnianiu zawodowych obowiązków. Często zdarza się bowiem, że goście rezerwujący pobyt w hotelu chcieliby także w spokoju popracować. Wygodny system w postaci biurka i profilowanego krzesła z pewnością im w tym pomoże.

Kolorystyka eleganckiego hotelu

Decyzja o tym, jak kolorystycznie wpisać hotel w charakter elegancji, powinna być już poniekąd podjęta na etapie projektowania hotelu. Wszak to, w jakim stylu zostanie on wybudowany, pozwoli nam na dobranie odpowiednich barw. Inaczej będzie w przypadku skandynawskiego minimalizmu, w którym dominującymi barwami będą biele, beże, szarości i czernie, a zupełnie inaczej będzie wyglądać hotel glamour lub utrzymany w bogatym, wiktoriańskim stylu. Kolory z pewnością pomoże nam dobrać architekt zajmujący się projektowaniem wnętrz. Co ważne: zajmie się nie tylko “kolorowaniem” podłóg i ścian. Nieocenione będą też wskazówki odnośnie kierunku dekoracyjnego.

Forma i design w eleganckim hotelu

Złota zasada projektowania mówi, że mniej znaczy więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet najbardziej wysublimowane i oszczędne w kolorach wnętrza, warto czasem przełamać kreatywnymi dodatkami i ozdobami. Nie tylko w formie obrazów, imponujących wazonów czy sztukaterii. Nieszablonowe dodatki to także nietypowe fotele, stoliki z łączonych materiałów, a nawet - pościel. Obecne trendy wskazują na to, że designem możemy się bawić, nawet w tak specyficznym miejscu, jak elegancki, pięciogwiazdkowy hotel.

Także i w tym pomóc może nam agencja architektoniczna, która zajmuje się wyposażaniem hotelowych przestrzeni. W tej kwestii warto oddać się w ręce ekspertów, których kreatywne głowy z pewnością stworzą kompozycje warte uwagi.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz