Nowości

Ale Meksyk!...Niezapomniane wakacje tylko w Meksyku.

Jeśli marzymy o niepowtarzalnych egzotycznych wakacjach, pełnych zieleni, pięknych kwiatów, kaktusów i świeżego awokado, pomyślmy o kraju obmywanym najczystszymi wodami świata - wodami Pacyfiku i morza karaibskiego, z najpiękniejszymi plażami, kraju, w którym możemy zwiedzać monumenty Azteków, Olmeków, Majów czy Konkwistadorów, wsłuchać się w dźwięki tradycyjnego mariachi, podziwiać piękne falujące suknie tancerek, a potem, kupmy bilet na wycieczkę do Meksyku i wyjedźmy na niezapomnianą podróż.

Najważniejsze miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w Meksyku:

Mexico City – to stolica i największe miasto Meksyku, zamieszkuje je około 9 milionów mieszkańców, a obszar metropolii zamieszkuje 21 milionów ludności. To miasto kolos - aby przemieścić się z jednego jego końca na drugi, należy pokonać 100 kilometrów. Mexico City uznawane jest za jedno z najbardziej fascynujących miast świata.

Miasto Meksyk atrakcje turystyczne:

  • kanały Xochimilco, to pozostałości azteckiej historii, warto przepłynąć je łodziami,
  • ruiny świątyni Templo Mayor - najważniejszej budowli sakralnej Azteków. W XVI wieku Hiszpanie po zdobyciu miasta prawie całkowicie ją zburzyli, uznając za symbol kultu pogańskiego.
  • Zocalo – główny plac miasta i jeden z największych na świecie, o długości boku 200 metrów. Na głównym placu możemy zwiedzić XV - wieczną katedrę z obrazem trzech króli z czternastoma kaplicami, Pałac Narodowy, w którym znajdują się malowidła Diego Rivery, twórcy meksykańskich murali. Pięknie odnowiona starówka to tętniąca życiem całą dobę turystyczna atrakcja, gdzie można spotkać ulicznych tancerzy concheros podrygujących w rytmie bębnów, ubranych w azteckie stroje z piórami,
  • Dzielnica Coyoacan z placami, ogrodami, kościołami. W tej dzielnicy znajduje się dom słynnej malarki Fridy Kahlo,
  • Bazylika Matki Bożej Guadalupe z cudownym obrazem nienamalowanym ręką ludzką. Pod cudowny obraz można się przemieścić na specjalnej ruchomej taśmie.

Teotihuacan - to archeologiczne miejsce położone na północny wschód od Mexico City, w którym warto zwiedzić cytadelę, świątynię Pierzastego Węża, Piramidę Słońca, Aleja Umarłych, Piramidę Księżyca, muzeum.

Jeśli czujesz, że te wakacje to będzie Meksyk, sprawdź oferty wycieczek do Meksyku i sąsiednich równie atrakcyjnych miejsc na stronie biura https://logostour.pl/kraje/meksyk.

Cuernavaca – miasto w środkowym Meksyku, nazywane miastem wiecznej wiosny. To miasto zielone, kwieciste, z pysznym jedzeniem, uznawane jest za meksykańskie Beverly Hills, w którym hacjendy z pięknymi dziedzińcami buduje meksykańska elita. W Cuernavaca można znaleźć mnóstwo kafejek, ekskluzywnych restauracji i licznych galerii. Głównym placem miasta jest Zocalo, tętniący życiem w dzień i w nocy z pysznym tradycyjnym meksykańskim jedzeniem. W Cuernavaca znajduje się jeden z najstarszych meksykańskich kościołów Cathedra de la Asunción de María z kompleksem kaplic wybudowanych w różnych stylach i w różnych okresach historycznych.

Taxco – to miasto Meksyku znajdujące się 200 kilometrów na południowy zachód od Mexico City, nazywane jest Miastem Srebra ze względu na wydobywane kiedyś srebro. Dzięki temu miasto stało się sławne, bogate i piękne, uznawane jest również za narodowy pomnik kultury.

W mieście od dawna nie wydobywa się już srebra, jednak w mieście pozostała tradycja warsztatów artystycznych i rzemieślniczych wyrabiających różne arcydzieła ze srebra. W tamtejszym Museo de la Plateria można podziwiać różne wyroby z tego kruszcu a w ponad 300 sklepach miasta zakupić najwyższej jakości srebrne wyroby.

Zwiedzając Taxo, warto zwiedzić kościół fundatora miasta – Iglesia de Santa Prisca – p.w. św. Priski. Wybudowany w stylu churrigueryzmu z różowego kamienia.

Acapulco – oferuje słynny na cały świat kurort nad Oceanem Spokojnym, położony u zatoki Santa Lucia. Miasto tętni życiem całą dobę i posiada niezwykły klimat, ponad 20 kilometrów plaży – jest to raj dla osób, które uwielbiają spędzać wypoczynek na plaży z delikatnym piaskiem, pięknymi widokami morza, cudowną wodą a w nocy cieszyć się klimatem tamtejszych klubów, knajpek, ofertą ponad 160 restauracji z egzotyczną kuchnią, i korzystać z różnych centrów rozrywki i wielu dyskotek.

Z atrakcji sportowych można wyliczyć:

  • liczne pola golfowe
  • wiele kortów tenisowych
  • sporty wodne- żeglarstwo, kajakarstwo, nurkowanie, windsurfing itp.
  • Wędkowanie
  • sporty ekstremalne jak skoki na bungee, paralotni itp.

Cancun – miasto położone na wybrzeżu morza Karaibskiego, które zaczęto budować w latach sześćdziesiątych XX wieku jako konkurencję do Acapulco. Od tamtego czasu miasto rozwija się bardzo dynamicznie i stało się nowoczesnym kurortem światowej klasy, przyciągającym z każdym rokiem ponad dwa miliony turystów, głównie z USA – można tam porozumiewać się po angielsku i płacić dolarami.

Większość z nas marzy o wakacjach życia. Kierunek Meksyk może spełnić to marzenie. Egzotyczny klimat, wspaniałe plaże, ciekawa kultura i pyszne jedzenie. Czego chcieć więcej od wakacji marzeń?

Zobacz