Nowości

Ranking lokat - jak w bezpieczny sposób pomnażać swój kapitał?

Obecnie Polacy posiadają coraz większe sumy oszczędzanych środków finansowych. Jednak z racji tego, iż pieniądz, który nie pracuje traci na swojej wartości dobrym pomysłem jest oszczędzanie środków poprzez powierzenie ich instytucji finansowej takiej jak bank na określony procent. Lokata bankowa okazuje się w tym wypadku jedynym i najlepszym rozwiązaniem, jednak dobrze jest przemyśleć, która lokata i w jakim banku będzie najkorzystniejsza dla środków finansowych klientów.

Czym się charakteryzuje lokata bankowa?

Lokata bankowa charakteryzuje się tym, iż jest to produkt finansowy oferowany przez instytucje finansowe (głównie banki), którego celem jest pomnażanie środków finansowych zgromadzonych na rachunku lokaty. Działanie każdej lokaty polega na powiększaniu zgromadzonego pierwotnie kapitału o określony przez instytucje finansową procent w danym okresie czasu. Może być to na przykład 6 miesięcy, rok, lub 5 lat. z reguły im wyższy okres zdeponowania środków tym wyższe oprocentowanie lokaty bankowej. 
W rzeczywistości lokaty bankowe zostały stworzone po to, by móc zabezpieczać środki finansowe klientów na dany okres czasu. W tym celu lokata bankowa musi spełniać 2 podstawowe cechy:

  • Wysoka płynność finansowa - z reguły lokaty nazywane są również terminowymi. Wynika to z faktu, iż bank określa ściśle wyznaczony termin na jaki może pożyczyć pieniądze od klienta banku i obracać pożyczonym kapitałem. Zależnie od sytuacji finansowej klienta im niższa płynność finansowa lokaty tym bardziej kosztowne może okazać się dla niego założenie oraz zdeponowanie środków na lokacie;
  • Wysoka rentowność - każdy klient zakładając lokatę liczy na wysoki zysk kapitałowy po danym okresie obowiązywania lokaty między nim a bankiem. Wobec tego, im wyższe oprocentowanie lokaty oraz im wyższa częstotliwość kapitalizacji odsetek tym lepiej dla klienta.

Pod kątem powyższych cech należy zawsze rozważać wybór lokaty bankowej i ofert, w które klient chce zainwestować swój kapitał.

Ranking lokat - Którą lokatę warto wybrać?

Na polskim rynku bankowym istnieje nieskończona liczba ofert lokat terminowych, na które klienci mogą wpłacać swoje środki finansowe. Dobrym przewodnikiem przy takich lokatach może być ranking banków na http://wktorymbanku.pl/. Do najbardziej popularnych ofert z możliwie najbardziej korzystnymi warunkami zarówno dla klientów jak i dla banku można zaliczyć:
1. Nest Lokata Witaj (4%, okres 3 miesięcy) - "NestBank";
2. Lokata dla nowych Klientów (3,5%, okres 3 miesięcy) - "mBank";
3. Lokata HappyPro (3,0%, okres 3 miesięcy) - ''IdeaBank'';
4. Lokata Mobilna (2,5% + 280 PLN] do uzyskania w dodatkowych działaniach ze strony klientów np. polecanie konta innym, 4 miesiące) - ''Santander Bank''.

Powyższe oferty okazują się być jednymi z najbardziej atrakcyjnych na polskim rynku bankowym, ze względu za stosunkowo krótki czas zablokowania środków na koncie, wysokie oprocentowanie lokaty oraz atrakcyjne warunki dla klienta danego banku.

Artykuł sponsorowany

Zobacz