Nowości

Smartfony Xiaomi MI – jakość w rozsądnej cenie

Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór smartfonów. Mało kto pamięta te czasy, kiedy telefon komórkowy służył tylko do dzwonienia i wysyłania smsów. Teraz królują smartfony, które mają dostęp do Wi-Fi oraz do zaawansowanych aplikacji czy gier. Są to urządzenia z rozbudowanym systemem operacyjnym, co sprawia, że często są porównywane do komputerów czy konsol. Jedną z firm, która produkuje smartfony jest chińska firma Xiaomi. W związku z tym, że praktycznie nikt z nas nie wyobraża sobie już życia bez telefonu, warto przyjrzeć się nowemu produktowi, który za niską cenę może naprawdę wiele zdziałać.

Zalety smartfonów Xiaomi

Wybierając smartfon chcemy, aby był on jak najbardziej funkcjonalny. Jedną z podstawowych zalet smartfonów chińskiego potentata jest wysoka trwałość baterii. Prawdopodobnie każdy z nas ma dość tego, że codziennie trzeba ładować nasze telefony, ponieważ bateria bardzo szybko się rozładowuje. Firma Xiaomi wzięła to pod uwagę i zadbała o to, aby baterie w ich produktach były znacznie pojemniejsze niż w innych smartfonach. Dzięki temu możemy się dłużej cieszyć naładowaną baterią, niezależnie od tego, czy używamy telefonu tylko do pisania smsów, czy spędzamy dużo czasu grając w różne gry.

Smartfony Xiaomi z serii Mi wyposażone są w 6-calowy ekran, dzięki czemu z łatwością skorzystamy z Internetu oraz zagramy w ulubione gry. Rozdzielczość ekranu to 2160x1080 pikseli. Dużą zaletą wyświetlacza jest dobre odwzorowanie barw oraz korzystna widoczność w świetle słonecznym. Sercem  całego systemu jest procesor Snapdragon 660, który obecnie należy do jednych z najmocniejszych. Dzięki temu nasz smartfon działa szybko i nie zacina się.

Xiaomi Mi Mix 2S

Funkcjonalność przede wszystkim

Pamięć wewnętrzną telefonu możemy wybrać pomiędzy następującymi parametrami: 32, 64 lub 128 GB. Nie da się jej jednak rozszerzyć za pomocą kart microSD. Telefon ma za to możliwość włożenia dwóch kart SIM. Producent nie zainstalował wielu aplikacji, dzięki czemu telefon działa fenomenalnie szybko. W porównaniu z innymi modelami możemy być tym mile zaskoczeni. Użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na aparat fotograficzny w telefonach, ponieważ nie chcą ciągle nosić przy sobie dużych i ciężkich lustrzanek. Także pod tym względem warto zainwestować w ten telefon. Zdjęcia, które wykonamy smartfonem Xiaomi Mi, będą znakomitej jakości. Aparat w smartfonach Xiaomi jest wyposażony w dwie matryce o rozdzielczościach 12 oraz 20 megapikseli. Aparat bardzo dobrze zbiera światło w trudnych warunkach oświetleniowych. Jasność obiektywu to f/1,75, dzięki czemu telefon robi ładne zdjęcia po zmroku bez nadmiernej ilości szumów, które zepsują każde zdjęcie.

Firma Xiaomi zadbała o to, aby ich smartfony były funkcjonalne i dobrze się sprawdzały przy codziennym użytkowaniu. Jeżeli zatem mamy dość codziennego ładowania telefonu, który dodatkowo cały czas się zawiesza, ponieważ ma za dużo aplikacji, to warto pomyśleć o zmianie na smartfony Xiaomi Mi. 

Zobacz wszystkie smartfony Xiaomi MI w sklepie dragonist.pl

Zobacz