Nowości

Rozrywka w prezencie? Zobacz, jak działa karta podarunkowa Netflix

Karty podarunkowe to świetny pomysł na prezent. Pozwalają, by obdarowany samodzielnie doprecyzował, co chce otrzymać. Od lat takie rozwiązanie sprawdza się w różnych branżach, głównie odzieżowej i księgarskiej. Ostatnio zdobywa popularność także w rozrywce.

 

Dziś rozrywka to gałąź wielowymiarowa i... multimedialna. Kina od jakiegoś czasu mają w swojej ofercie karty podarunkowe, ale teraz dołączają do nich popularni dystrybutorzy seriali. Tak oto na polski rynek trafiła karta podarunkowa Netflix.

Netflix działa na zasadzie internetowej wypożyczalni filmów i seriali, oferującej produkcje zarówno rodzime, jak i zagraniczne. Dzięki temu za zryczałtowaną miesięczną opłatą zyskujemy możliwość oglądania wielu tytułów – bez ograniczeń. Oglądanie odbywa się poprzez streaming, wykorzystując łącze internetowe. Jakość obrazu możemy dostosować do szybkości swojego łącza (im szybsze łącze, tym lepszą jakość obrazu w czasie rzeczywistym możemy uzyskać).

Kartę podarunkową Netflix możemy kupić w wielu punktach sprzedaży stacjonarnej, na przykład w sklepach z multimediami (Saturn, Media Expert), Żabkach czy w salonach prasowych Relay. Możemy także taką kartę kupić w internecie, np. przez Allegro. Doładowanie Netflix występuje w dwóch nominałach – 60 i 120 złotych.

Karta podarunkowa Netflix może być wykorzystana zarówno przez nowych użytkowników, jak i stałych klientów tego serwisu. Ponieważ nie jest przypisana do konkretnego konta, można ją przekazywać w formie prezentu. Ale to nie wszystko. Ponieważ karta podarunkowa Netflix może być zakupiona stacjonarnie i opłacona gotówką, może stanowić atrakcyjną formę płatności dla wszystkich tych użytkowników, którzy nie chcą korzystać z dotychczas dostępnych form płatności za usługi Netflixa: karty płatniczej lub konta PayPal. Nie wszyscy ufają płatnościom online na tyle, by podawać przy nich numer swojej karty kredytowej, nie wszyscy też mają konto PayPal. W takiej sytuacji doładowanie Netflix za pośrednictwem karty podarunkowej wydaje się najwygodniejszym rozwiązaniem.

Aby karta podarunkowa Netflix została zrealizowana, należy zalogować się na swoje konto w serwisie. Jeśli nie mamy tam konta, musimy je założyć przed aktywacją karty. Nowym użytkownikom Netflix oferuje miesiąc darmowego abonamentu. Nie przejmujcie się, jeśli użyjecie karty, nie stracicie tego miesiąca – doładowanie Netflix pokryje koszta kolejnych miesięcy.

Jeśli mamy konto i zalogowaliśmy się na nie, wchodzimy na nasz profil i w menu kontekstowym znajdującym się po prawej stronie klikamy zakładkę „Konto”. Znajdujemy okienko „Zrealizuj kartę podarunkową lub kod promocyjny”. Bierzemy naszą kartę podarunkową Netflix, usuwamy srebrną farbę, odsłaniając w ten sposób kod. Przepisujemy kod do pola w serwisie i klikamy „Zrealizuj”.

W przeciwieństwie do większości innych bonów tego typu karta podarunkowa Netflix jest bezterminowa, to znaczy, że nie może stracić ważności. Jeśli nie wykorzystamy od razu całej kwoty z karty, środki te przejdą na kolejny miesiąc, obniżając należną płatność za usługę. Możemy wykorzystać dowolną ilość kart do doładowania naszego konta.

 

Artykuł partnera

Zobacz