Nowości

Obsługa, przetwarzanie i przechowywanie danych firmowych

Żyjemy w czasach, w których informacje mają ogromną wartość. Kluczowe dane stanowią solidną podstawę do funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Ich właściwe przetwarzanie i bezpieczne archiwizowanie powoduje, że można rozwijać biznes i zapewnić ciągłość działalności gospodarczej. By realizować wszystkie zadania dotyczące obsługi, modyfikowania i przechowywania danych firmowych lub innych, konieczne jest posiadanie wydajnej i elastycznej infrastruktury technicznej. Dotyczy to warstwy sprzętowej, do której zaliczyć można macierze, jak i serwery danych. Zobacz, jak je stosować.

Macierze jako rozwiązanie do obsługi i przechowywania danych

Firma NetApp Inc., która wcześniej funkcjonowała jako Network Appliacance Inc., jest amerykańską spółką, która specjalizuje się w rozwiązaniach do obsługi i gromadzenia danych. Sprzedaje ona macierze dyskowe. Macierze NetApp są kompletnymi systemami magazynowania danych.

Można wykorzystywać je do tworzenia systemów wysokiej dostępności w różnych przedsiębiorstwach, do wirtualizacji, a także monitoringu wizyjnego. Macierze NetApp tworzą zasoby dla baz danych w systemach blokowych. Mogą być stosowane do backupu, odtwarzania i analityki. Wybierając macierze NetApp, służące do przetwarzania i przechowywania danych firmowych, warto zwrócić uwagę na maksymalną liczbę dysków do podłączenia, możliwość rozbudowania półek czy na typ i liczbę już zainstalowanych dysków w macierzy oraz ich pojemność. Liczy się przepustowość maksymalna, liczba kontrolerów czy możliwość dostosowania do potrzeb interfejsów standardowych.

Serwery NAS

Prócz macierzy, warto zwrócić uwagę na serwery NAS, czyli serwery plików służące do przechowywania dużych ilości różnych danych. Dają one możliwość gromadzenia materiałów i współdzielenia przestrzeni dyskowej z innymi użytkownikami w możliwie jak najbardziej bezpieczny sposób.

Firma NAS, czyli Network Attached Storage, proponuje klientom serwery plików, które są inteligentnymi urządzeniami pamięci masowej. Dla przykładu podać można serwer NAS QNAP, który wyposażony jest w gniazda PCIe, co rozszerza jego podstawowe funkcjonalności. Sprawdza się on jako bezpieczna pamięć masowa i multimedialne centrum rozrywki. Wyposażono go w aplikację do zarządzania plikami zdjęciowymi ze sztuczną inteligencją, ułatwiającą automatyczne grupowanie fotografii w albumach.

Serwery NAS obsługują dwukanałowe dekodowanie i transkodowanie sprzętowe. Świetnie nadają się do przechowywania danych firmowych, ale nie tylko.

Artykuł partnera

Zobacz