Nowości

Co to jest filtracja wody?

Bez względu na to, czy jesteś osobą dorosłą czy dzieckiem, ważne jest, aby pić wystarczającą ilość wody każdego dnia. Niedostateczna ilość wody może spowodować odwodnienie, które jest poważnym problemem dla organizmu człowieka. Ważne jest, aby zapewnić każdemu w gospodarstwie domowym dostęp do czystej, bezpiecznej i zdrowej wody. Filtrujmy ją i pijmy. Musimy przestać kupować wodę w plastikowych butelkach. Pokażemy Ci, jak filtrować wodę. Jest to tańsze i bardziej efektywne.

Czy muszę filtrować moją wodę z kranu?

Nawet najlepsza woda z kranu może nie być rozkoszą dla naszych kubków smakowych i oczu. Woda wypływa z kranów po poddaniu jej licznym kontrolom ekspertów. Należy pamiętać, że woda musi przejść przez wiele rur, zanim trafi do naszej szklanki. Rury te są często stare, zardzewiałe lub skorodowane. Warto filtrować wodę z kranu, aby uzyskać najlepszy smak i zdrowie.

Właściciel domu jednorodzinnego, który ma własne ujęcie wody, musi ją filtrować - wodociągi mu nie pomogą. Wodę z własnej studni należy filtrować, zanim się ją wypije.

Co to jest filtracja? Jest to proces, który sprawia, że woda jest bezpieczna do spożycia. Podczas filtracji usuwane są składniki i związki chemiczne, a także chlor. Jest to wymagane przy pierwszej filtracji, którą przeprowadza przedsiębiorstwo wodociągowe.

Czytaj również: Jaki filtr do wody wybrać?

woda z kranu

Co to jest filtracja wody?

Istnieje wiele sposobów na filtrowanie wody. Filtry, które ją filtrują, również są liczne. Cała linia produktów Dafi obejmuje dzbanki i butelki, które filtrują wodę z kranu, a także zestawy filtrów, które filtrują wodę w całym domu.

Filtracja wody ma na celu usunięcie zanieczyszczeń z wody.

  • Żelazo - Aby usunąć je z wody, należy poddać ją procesowi utleniania. Woda jest napowietrzana w celu wytworzenia tlenków żelaza, czyli rdzy. Odbywa się to poprzez umieszczenie tlenków żelaza w wodzie.
  • Mangan - Filtr, który radzi sobie z manganem to taki, który zawiera piasek z dodatkiem dwutlenku manganu. Tlenki te katalizują reakcję utleniania manganu w wodzie. Mangan zamienia się wtedy w tlenek i pozostaje na filtrze.
  • Fluorki - filtry osmotyczne są najlepszymi filtrami do usuwania fluorków. te, które wykorzystują odwróconą osmozę
  • Metale ciężkie i chlor

Wodę można również zmiękczyć poprzez jej filtrowanie. Zmiękczanie wody to proces polegający na odfiltrowaniu nadmiaru związków wapnia lub magnezu. Odbywa się to poprzez przepuszczenie wody przez wymiennik, który zawiera kationit i odczyn kwaśny. Powoduje to wymianę jonów magnezu i wapnia na jony sodu. Sód nie jest podatny na osadzanie się w postaci kamienia.

Zobacz