Nowości

Naświetlacz LED a klasyczne rozwiązania

Naświetlacz LED, dzięki temu że emituje przyjazne oczom światło, doskonale sprawdza się do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Rodzaj promieniowania światła zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb klienta, bowiem może ono emitować światło ciepłe, neutralne lub zimne. Do tego naświetlacze LED pełnią funkcję użytkową - można nimi oświetlić tereny prywatne (np. domy, ogrody, podwórka itp.), a także użyteczności publicznej (np. podjazdy, boiska, wiaty itp.). 

Naświetlacz LED tak naprawdę nie są droższym rozwiązaniem od klasycznych naświetlaczy, choć na półkach sklepowych ich ceny są wyższe. Jednak cechuje je dłuższa żywotność oraz lepsza odporności eksploatacyjnej, co bezpośrednio przekłada się ceny za energię elektryczną. Przykładowo, jeśli żarówkę 30 W zastąpimy odpowiadającą jej żarówką LED 4 W to niższy pobór mocy będzie źródłem sporych oszczędności, nawet rzędu 90 zł rocznie. Widać to szczególnie w miejscach oświetlonych na stałe, takich jak parki czy obiekty firmowe. Warto, zatem zainwestować w oświetlenia LED, które w ostatecznym rozrachunku jest po prostu tańsze. 

Naświetlacze LED, ich zalety i rodzaje

Naświetlacze LED mają wiele zalet. Cechuje je:

długa żywotność, w porównaniu do oświetlenia tradycyjnego,  

niski pobór mocy,

łatwy montaż,

nowoczesny design,

certyfikaty RHOS i CE, mówiące o tym że nie posiadają one substancji szkodliwych dla środowiska oraz zdrowia.

Naświetlacze LED występują w wersji z czujnikiem ruchu lub bez. Naświetlacz LED z czujnikiem ruchu przy podświetleniu zewnętrznym pozwala sporo zaoszczędzić, ponieważ włącza się wtedy, gdy wykryje czyjąś obecność. Dzięki takiemu rozwiązaniu wybrany obszar jest właściwie oświetlony wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba, a przy okazji wyeliminowuje się w ten sposób niepotrzebne zużycie energii. A zatem jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne.  Dodatkową zaletą naświetlacza LED z czujnikiem ruchu jest bardzo krótki czas reakcji po włączeniu.

Naświetlacze LED rozróżniamy również ze względu na barwę emitowanego światła. I tak, jak już wspominaliśmy wcześniej, wyróżniamy naświetlacze ciepłe, zimne lub neutralne. Przy ich wyborze warto też zwrócić uwagę na poziom szczelności produktu. 

Naświetlacze LED – bogata oferta, najlepszy wybór

Naświetlacze LED wysokiej jakości dostaniemy w wielu sklepach internetowych. Mamy tutaj bogatą gamę produktów, każdy więc z pewnością dobierze coś odpowiedniego do swoich potrzeb. Naświetlacze Led-lab charakteryzują się szczelną i wytrzymałą obudową, dzięki czemu odporne są na działanie warunków atmosferycznych. Z powodzeniem mogą być, więc stosowane wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Oczywiście mają też Państwo do wyboru wersje z czujnikiem ruchu lub bez. Poza tym, oferujemy naświetlacze LED o różnej mocy – od 10 W do 100 W. A zatem, nasze naświetlacze LED doskonale oświetlą: wejścia i podjazdy, parkingi, ogrody, schody, podwórka, piwnice, place budowy, warsztaty, magazyny i inne temu podobne miejsca.

Artykuł partnera

Zobacz