Nowości

Banki zainteresowane AppGallery - nie brakuje już aplikacji bankowych dla Huawei

Dzisiejsze smartfony to nasze centra dowodzenia. Nieistotne, czy korzystamy z Samsunga, czy też z Huawei z AppGallery, to banki muszą być dostępne tak, aby obsługa była bezpieczna. Innymi słowy, nie możemy mieć wątpliwości, że korzystamy z najlepszego i oficjalnego rozwiązania. Dlatego brak aplikacji bankowych w sklepie z Huawei Mobile Services był na tyle istotną wadą, że stanowił priorytet dla producenta, aby użytkownicy byli pewni tego, co kupują.

Banki w AppGallery - bez tych aplikacji Huawei by sobie nie poradził

Huawei od roku pokazuje nam, że ich smartfony i tablety z Androidem, ale bez Usług Google, są równie ciekawe, co wcześniej. Wszystko za sprawą ich Mobilnych Usług Huawei, z którymi również spotkacie się pod nazwą Huawei Mobile Services lub po prostu skrótem HMS. Zestaw dedykowanych serwisów na czele ze sklepem AppGallery udowadniają, że Android nie stanowi monopolu Google. Mimo wszystko bez aplikacji bankowych w markecie ciężko było w to uwierzyć. Na szczęście banki zauważyły potrzebę, bo zaczęło przybywać konsumentów, którzy świadomie decydowali się na zakup smartfona lub tabletu Huawei bez Usług Google. To też pośrednio ich zasługa, że aplikacje bankowe trafiają do AppGallery

Które banki są w AppGallery? To wciąż początek dla Huawei

Przede wszystkim warto pamiętać, że jest to wciąż rozwijająca się sytuacja. Nie wszystkie banki ogłosiły jeszcze swoją obecność w AppGallery. Dlatego warto śledzić portale tematyczne, takie jak na przykład Android.com.pl, gdzie bez problemu można znaleźć bieżące informacje dotyczące pojawiania się aplikacji bankowych w sklepie Huawei. Obecnie trzy banki potwierdziły swoje zainteresowanie - PKO BP, mBank oraz Idea Bank. Jednak rozeznanie wśród innych firm sugeruje pojawienie się kolejnych programów. ING, Alior Bank, Millenium oraz Santander nie zaprzeczają, że również mogą pojawić się w AppGallery. Jedynie Pekao SA oraz BNP Paribas nie wypowiadają się oficjalnie w tej sprawie. W ich przypadku można sobie poradzić nieco inaczej - przegrywając aplikację ze starego smartfona.

Banki, które pojawią się w AppGallery, już nie zrezygnują ze wsparcia Huawei

To, co przede wszystkim powinno liczyć się dla użytkowników Huawei, to fakt, że aplikacja bankowa w AppGallery jest oficjalna i wspierana przez sam bank. Oznacza to zarówno bezpieczeństwo i pewność klienta o swoje oszczędności, jak i wygodę związaną z załatwianiem spraw bankowych. Taka aplikacja stanowi również podwaliny pod mobilne płatności, które akurat są zależne od indywidualnych decyzji banków.

Artykuł sponsorowany

Zobacz