Nowości

Smartfony dla kreatywnych

Smartfony to miniaturowe, obsługiwane dotykowo komputery w naszych kieszeniach. Wielu z nas używa ich do pracy i rozrywki, ale ich możliwości świetnie sprawdzają się także u osób, które pragną wyrażać siebie w różnych dziedzinach działalności kreatywnej. Jakie konkretne cechy smartfonów zasługują na uwagę kreatywnych i które telefony pomagają najlepiej wykorzystać ten potencjał?

 

Jakie smartfony dla kreatywnych?

Bez względu na to, czym się zajmujesz, prawdopodobnie jesteś w stanie wykorzystać w tym celu smartfona. Dzięki wysokiej wydajności tych urządzeń i ogromnej liczbie dostępnych aplikacji, nie stoi nic na przeszkodzie, by czas spędzany np. w komunikacji miejskiej czy poczekalni spędzać na obróbce zdjęć, produkcji muzyki czy pisaniu.

Niektóre modele posiadają pewne udogodnienia, które docenią osoby pragnące pracować kreatywnie z użyciem smartfona. Przykładowo smartfon Samsung Galaxy A6 posiada możliwość otwierania dwóch aplikacji na wyświetlaczu równocześnie, a Huawei P20 Pro zapisuje zdjęcia w bezstratnym formacie RAW. Bez względu na to, co dokładnie chcielibyśmy robić na smartfonie, z pewnością będziemy potrzebowali dobrej mocy obliczeniowej i względnie dużego ekranu, by wygodnie obsługiwać kreatywne aplikacje, które często mają nieco bardziej skomplikowany interfejs od powszechnie używanych przeglądarek i komunikatorów. Przyda się także dużo pamięci, by można było zapisywać efekty swojej pracy.

Najciekawsze smartfony dla kreatywnych

Tworząc tę listę, staraliśmy się dobrać modele z różnych półek cenowych i takie, które posiadają funkcje cenne dla przedstawicieli różnych branż kreatywnych. Uwzględniliśmy także tylko nowości na rynku smartfonów.

Najnowszy model iPhone’a, XS kontynuuje długą tradycję firmy Apple w tworzeniu szybkich, intuicyjnych w obsłudze i niezawodnych urządzeń, które są bardzo popularne w branży kreatywnej. Wyświetlacz Super Retina i oprogramowanie wchodzące w skład środowiska iOS zapewniają komfort i wszechstronność pracy.

Smartfon Samsung Galaxy A6 to wygodny w obsłudze smartfon, posiadający wiele funkcji przydatnych dla twórczych osób, takich jak łatwa synchronizacja danych w chmurze, możliwość obsługi dwóch aplikacji równocześnie czy zaawansowany edytor zdjęć. Samsung A6 posiada także duży i jasny wyświetlacz AMOLED dla komfortu pracy.
W trochę wyższej niż Samsung A6 półce cenowej znajdziemy np. Huawei P20 Pro, który jest wymarzonym urządzeniem dla fotografów. Posiada aż trzy obiektywy, z czego jeden do fotografii czarno-białej, funkcję fotografowania w formacie RAW, a także korektę zdjęć za pomocą AI.
Honor View 20 to urządzenie o imponującej mocy obliczeniowej, która zapewni płynne korzystanie z nawet bardzo zaawansowanych aplikacji. Do tego wyróżnia się dużym (6,4 cala) ekranem, którego rozmiary z pewnością stanowią duże ułatwienie każdej pracy kreatywnej.

Oczywiście, bez względu na to, czy zdecydujemy się na względnie niedrogi model taki jak Samsung A6 czy też droższy smartfon jak np. Honor View 20, pracę umożliwią nam dopiero odpowiednie aplikacje. O ile oprogramowanie do obróbki zdjęć zazwyczaj znajduje się na większości telefonów w standardzie, to jeżeli planujemy np. montować filmy czy tworzyć muzykę, konieczna może być instalacja zewnętrznego oprogramowania. Planując budżet na smartfona, warto pamiętać, że nie wszystkie z tych aplikacji mogą być darmowe.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz