Nowości

Zabezpiecz włosy przed słońcem

Podczas wakacyjnego wylegiwania się na słońcu, wędrowania po górach czy pływania, promienie ultrafioletowe niszczą twoje włosy. Po kilku dniach spędzonych na słońcu zauważamy też, że kolor naszych włosów staje się jaśniejszy. Ten naturalny balejaż wygląda ładnie, ale jest niestety, oznaką uszkodzenia.

Jak chronić włosy przed słońcem?

Pielęgnacja włosów

W słoneczne dni musisz zabezpieczać je tak samo starannie jak skórę. Konieczne są więc kosmetyki do włosów z filtrami. Słońce, woda morska i chlorowana powodują, że tracą one połysk, kolor, stają się kruche, łamliwe i suche. Źle się rozczesują, łatwo plączą, tracą sprężystość. Struktura całego włosa zostaje osłabiona. Jeśli nic z tym nie zrobimy, zaczniemy je tracić i trudno będzie ten proces zatrzymać.

 

Szkodliwą działalność słońca potęguje woda morska lub ta z basenu. Jej drobinki działają jak soczewka – skupiają promienie ultrafioletowe. Po kąpieli w morzu lub basenie włosy stają się twarde i szorstkie.To efekt działania soli lub chloru. Żeby go zlikwidować, trzeba po każdym wyjściu z wody dokładnie spłukiwać głowę pod prysznicem.

Należy pamiętać również o tym, żeby nie suszyć włosów bezpośrednio na słońcu, bo to tylko jeszcze bardziej je niszczy.  Aleksander Twork, stylista fryzur z Dea Atelier radzi, żeby przed wyjściem na słońce, zakładać chustkę lub kapelusz.

Źródło:newsrm.tv

 

Zobacz