Nowości

Płytki łazienkowe - jak połączyć ciekawie podłogę ze ścianami?

Tworząc łazienkę, w pierwszej kolejności, tuż po wykonaniu wszelkich możliwych instalacji, podstawą są płytki do łazienki, a więc to wszystko, czym wypełni się podłoga, jak również i ściany.

Płytki stanowią element podstawowy całej aranżacji i tak naprawdę to one wpływają w znaczący sposób na to, jak taka łazienka będzie po prostu wyglądać i jak będzie odbierana. Im większą przejrzymy ofertę, tym większa możliwość, że trafimy na takie rozwiązanie, które w pełni będzie dla nas tym idealnym. Kolor, wzór, faktura i oczywiście ten najważniejszy aspekt - odpowiednie połączenie różnych rozwiązań.

Jak połączyć płytki podłogowe z płytkami na ścianie?

Niezależnie od tego, czy marzy nam się łazienka w oryginalnym wydaniu, w nowoczesnej koncepcji, czy taka tworzona w starodawnym stylu, w każdym przypadku wszystko musi prezentować się po prostu gustownie. Czyż nie?

Nie możemy postawić na kicz, na nudę, na monotonię, czy całkowity brak smaku. Jeśli w grę wchodzą płytki do łazienki, niezwykle ważnym elementem jest to, aby dobrze je połączyć, to znaczy, aby zestawienie podłogi ze ścianami stworzyło integralną całość, a nie wzajemnie się wykluczało, dając miejsce, którego wzrok nie jest w stanie zaakceptować. Jak więc połączyć ze sobą te dwa rodzaje płytek?

Przede wszystkim trzeba znać zasady - albo tworzymy całkowicie odmienne zestawienia kolorów, ale nie wykluczające się nawzajem, albo też idziemy w podobną kolorystykę, ale z różnymi odcieniami ciemniejszego i jaśniejszego. Jeśli w jednym miejscu chcemy zastosować wzór, drugie miejsce musi być gładkie.

Płytki do łazienki w kwestii wielkości, mogą być połączone w różnorodny sposób i nie zaburza to ogólnego porządku. Nie jest łatwo stworzyć spójną całość, ale warto szukać inspiracji, warto sprawdzać oferty, warto pytać specjalistów w swym fachu, w dziedzinie aranżacji wnętrz. Tylko w taki sposób będziemy bowiem mogli stworzyć własną łazienkę, niczym tą z naszych najcudowniejszych marzeń.

Kupując płytki do łazienki w pierwszej kolejności spójrzmy na ten aspekt wizualny, który jak wiadomo, dla nas kupujących odgrywa priorytetową wartość i ma niebywałe znaczenie, bowiem chcemy mieć taką łazienkę, jaka nam się wymarzy. Jeśli już mamy konkretne modele wybrane, w następnej kolejności pamiętajmy o sprawdzeniu trwałości i solidności płytek, odporności na wilgoć i zmiany temperatur, na łatwość w utrzymaniu czystości. Jeśli zadbamy o każdy aspekt, z pewnością trafimy na płytki wręcz perfekcyjne.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz