Nowości

Kto może zostać „czarnym koniem” EURO 2020

​Przed każdymi Mistrzostwami Europy tworzone jest grono murowanych faworytów, którzy zdaniem ekspertów mają rozstrzygać między sobą ewentualną kwestię zwycięstwa w całej imprezie. Często byliśmy jednak świadkami sytuacji, w której triumfatorem mistrzostw okazywał się ktoś zupełnie inny, niespodziewany. Która z ekip ma więc największe szanse, aby zwracano się do niej per mistrz.

Euro 2020 – turniej inny niż wszystkie

Zbliżające się mistrzostwa Starego Kontynentu będą wyjątkowe z wielu względów. Przede wszystkim po raz pierwszy w historii turniej będzie odbywał się jednocześnie w dwunastu miastach. Będą to kolejno:

 •       Amsterdam
 •       Bilbao
 •       Baku
 •       Budapeszt
 •       Bukareszt
 •       Dublin
 •       Glasgow
 •       Kopenhaga
 •       Londyn
 •       Monachium
 •       Rzym
 •       Sankt Petersburg

Znaczna część kibiców sugeruje, iż taka formuła może być powodem licznych niespodzianek w czasie trwania samej imprezy. Czy istnieje szansa na powtórzenie sukcesu Danii z 1999. czy też Grecji z czempionatu w 2004 roku? Kandydatów jest co najmniej kilku.

Wicemistrz świata mistrzem Europy a może wielki powrót Oranje?

Bycie „czarnym koniem” podczas drugiego wielkiego turnieju piłkarskiego z rzędu? Czemu by nie. Podopieczni Zlatko Dalića już na Mistrzostwach Świata w 2018 roku pokazali przecież, że mają w ręku wszystkie atuty, aby jak równy z równym mierzyć się z najlepszymi na świecie. Jedyne co może martwić to fakt, że rok 2020 w ich wykonaniu nie należał do najlepszych. Przed całkowitym blamażem w Lidze Narodów uchronił ich jedynie korzystniejszy bilans bramek od reprezentacji Szwecji. Potencjał popularnych Ognistych jednak ogromny i biorąc pod uwagę klasę indywidualną poszczególnych zawodników, trudno nie upatrywać w nich kandydatów do sprawienia niespodzianki.

W historii każdej z reprezentacji narodowych przychodzi taki okres, w którym brak jest sukcesów. Rodzą się wtedy pretensje do piłkarzy oraz trenerów odpowiedzialnych za wyniki, a całe grono osób, dla których liczy się dobro drużyny, próbuje znaleźć najlepsze wyjście z tej niełatwej sytuacji. W takim położeniu przez ostatnich kilka lat była reprezentacja Oranje. Brak kwalifikacji na Mistrzostwa Europy w 2016r. oraz Mistrzostwa Świata w roku 2018 odcisnęło znaczące piętno na środowisku piłkarskim w Holandii. W przededniu Euro 2020 nastroje w kraju znajdującym się w zachodniej części Europy są jednak zdecydowanie lepsze. Pewny awans na europejski czempionat, a także zadowalająca forma podczas spotkań Ligi Narodów są bez wątpienia jednym z powodów. Czy puchar dla mistrza Euro 2020 może zatem powędrować do ojczyzny wielkiego Johana Cruyffa? Jest to na pewno jedna z prawdopodobnych opcji.

Kursy bukmacherskie na Euro 2020

Każda znacząca impreza sportowa jest prawdziwym eldorado dla firm świadczących zakłady wzajemne. Nie inaczej jest w przypadku nadchodzących Mistrzostw Europy. Zdaniem bukmacherów największe szanse na triumf w mistrzostwach Starego Kontynentu mają Francuzi, Belgowie oraz Anglicy. Holendrzy oraz Chorwaci plasują się gdzieś w okolicach połowy tego zestawienia.

Jeśli chodzi o przebieg samych mistrzostw, to jest on bardzo trudny do przewidzenia, ale pewne jest jedno. Mistrz Euro 2020 zapisze się w pamięci kibiców na długo. Bez znaczenia kto nim ostatecznie zostanie.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł partnera

Zobacz