Nowości

Tani telefon iPhone – jak wybrać, na co zwrócić uwagę?

Stabilność, bezpieczeństwo i wydajność systemu iOS przekonują do zakupu smartfonów iPhone użytkowników na całym świecie. Liczne zalety produktów marki Apple wpływają na ich dość wysoką cenę, ale nie oznacza to, że nowoczesne rozwiązania są dostępne tylko dla wąskiej grupy odbiorców. Jak znaleźć niedrogie modele? Przekonaj się, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Nowe iPhone’y – modele w niskiej cenie

Co pewien czas na rynku pojawiają się nowe modele iPhone’ów, których cena nie jest dla każdego przystępna. Natomiast za zdecydowanie mniejszą kwotę kupisz flagowe smartfony sprzed kilku lat. Nie musisz decydować się na używane, aby korzystać z doskonałych rozwiązań technologicznych. Do wyboru masz tanie telefony iphone takie jak iPhone SE, który mieści się w budżecie do 1000 zł. Nieco droższe są wersje: iPhone 6S i iPhone 7.
Produkty marki Apple nie są często przeceniane, ale mimo wszystko warto szukać okazji w sklepach i u operatorów komórkowych. Zdarzają się promocje, które pozwalają na zaoszczędzenie kilkuset złotych.

Odnowione telefony Apple – czy warto kupować?

Rynek wtórny oferuje ciekawe i korzystne opcje. Aby kupić tani iphone i to w jednej z nowszych wersji, nie musisz sięgać po produkt, który był eksploatowany przez rok lub kilka miesięcy. Do sprzedaży trafiają urządzenia określane terminem „refurbished”, co oznacza produkty fabrycznie odnowione. Są to produkty, które nie mogą zostać sprzedane jako nowe, ponieważ zostały zwrócone do sklepu w okresie gwarancji już odpakowane lub miały drobne zarysowania albo inne kosmetyczne niedoskonałości.
Sprzedawca samodzielnie pakuje je ponownie i sprzedaje albo przekazuje do odnowy firmie zewnętrznej. W ten sposób na rynek trafiają tanie telefony apple, które w regularnej sprzedaży są o 20-30% droższe, a zdarza się, że nawet o 50%. Na zaoszczędzenie konkretnej sumy pozwala również zakup urządzenia powystawowego.

Używane telefony iPhone – co warto wiedzieć?

Używany telefon najlepiej kupić w komisie, aby od razu dokładnie go obejrzeć. Oczywiście tanie telefony iphone znajdują się również w sprzedaży internetowej i jedną z bezpieczniejszych opcji jest korzystanie z portali aukcyjnych. Przy zakupie używanego urządzenia warto sprawdzić kilka rzeczy.

 1. IMEI i numer seryjny
  IMEI (International Mobile Equipment Identity) to unikatowy numer, który został nadany każdemu telefonowi komórkowemu. Dzięki znajomości tego numeru dowiesz się, czy urządzenie nie zostało skradzione. Jeżeli robisz zakupy na odległość, sprzedawca powinien udostępnić IMEI na Twoją prośbę. Podobnie jest z numerem seryjnym.
 2. Simlock i kraj pochodzenia
  Zdarza się, że używane tanie telefony apple kosztują więcej niż sama cena sprzedaży. Jak to możliwe? Chociaż simlock jest już rzadkością, niektóre egzemplarze nadal mają blokadę umożliwiającą korzystanie z karty sim jednego operatora. Ściągnięcie blokady nie stanowi problemu, jeżeli dotyczy polskiej sieci. W przypadku sieci zagranicznej koszt może wynosić nawet kilkaset złotych.
 3. Funkcja „Znajdź mój iPhone”
  System iOS jest wyposażony w sprytną blokadę, która ułatwia odszukanie zgubionego telefonu, ale pozwala też na jego zablokowanie. Jeżeli telefon jest kradziony lub nie został odpowiednio przygotowany do sprzedaży i funkcja „Znajdź mój iPhone” jest aktywna, zrezygnuj z zakupu.
 4. Stan techniczny
  Jeżeli chcesz kupić tani iphone w komisie, sprawdź wszystkie funkcje, które są dla Ciebie najważniejsze. W przypadku zakupów przez Internet poproś o przesłanie zdjęcia obrazującego stan baterii. Łatwo sprawdzić również, czy telefon był zalany. Urządzenia Apple mają wbudowany czujnik LCI, którego biały kolor zmienia się na czerwony, gdy poziom wilgoci jest zbyt duży.

Tanie telefony Apple – opłata za wynajem

Jeżeli lubisz testować telefony i podążać za nowościami, tani iphone nadal jest w Twoim zasięgu. Marka Bestcena oferuje różne modele iPhone’ów w tzw. modelu PaaS (ang. Product-as-a-Service), co oznacza, że produkt jest oferowany w formie usługi. Klient nie otrzymuje urządzenia na własność, lecz uiszcza regularnie opłatę jak za wynajem. W każdej chwili może wymienić telefon na inny. To interesujące rozwiązanie, którego możliwościom warto przyjrzeć się bliżej.

Artykuł partnera

Zobacz