Nowości

Jak kupić prezent osobie, której się nie zna? - lista uniwersalnych prezentów

Wybór prezentu dla osoby, której upodobań i gustu się nie zna, jest trudnym zadaniem. W takiej sytuacji najlepszą opcją jest zakup „bezpiecznego” upominku, który obdarowywanemu będzie kojarzyć się pozytywnie. Wśród tego typu prezentów można wymienić, m.in.: filmy, książki oraz kupony podarunkowe. Warto również zainteresować się upominkiem do domu oraz rzeczami, za pomocą, których można rozśmieszyć osobę obdarowywaną

Nigdy nie ma stuprocentowej gwarancji, że kupiony prezent się spodoba. Najlepiej, jeśli upominek będzie dopasowany do gustu i preferencji osoby obdarowywanej.

Kupony podarunkowe

Najbezpieczniejszym pomysłem na upominek dla osoby, której nie zna się zbyt dobrze jest voucher na prezent. Spośród dostępnych opcji można wybrać kupon podarunkowy na: lot balonem, romantyczną kolację we dwoje, sesję fotograficzną, podróż nad morze lub w góry oraz kurs gotowania. Największą zaletą takiego upominku jest jego praktyczność. Ponadto zakup kuponu podarunkowego jest bardzo wygodny, ponieważ można to zrobić przez internet.

Filmy i książki na prezent

Filmy i książki również znajdują się na liście uniwersalnych prezentów. Tego typu upominki większości osób przypadną do gustu. Wymagają one jednak chociażby minimalnej znajomości upodobań obdarowywanego. Najlepszą opcją jest postawienie na książki kulinarne oraz pozycje, które widnieją na liście bestsellerów. Natomiast, jeśli chodzi o filmy, warto zainteresować się klasykami, wśród, których można wymienić takie tytuły, jak: „Miś”, „Seksmisja”, „Chłopaki nie płaczą”, „Ojciec chrzestny” czy „Skazani na Shawshank”.

Upominki dekoracyjne do domu

Dobrym pomysłem na prezent dla osoby, której się nie zna, są także upominki dekoracyjne do domu. Najlepiej wybrać się do sklepu z ozdobnymi artykułami i kupić stylowy, a zarazem pasujący do każdego wnętrza upominek. Dobrze sprawdzi się: wazon na kwiaty, ramka na zdjęcia, zegar ścienny oraz świecznik. Jeśli nie zna się wystarczająco osoby obdarowywanej, odradza się kupować jej upominek, pasujący wyłącznie do wnętrz urządzonych w konkretnym stylu.

Śmieszne prezenty

Osobę, której nie zna się zbyt dobrze, można obdarować również śmiesznym prezentem, np. kieliszkami z zabawnymi napisami czy czekoladkami o niestandardowych kształtach. Jednakże wybierając tego typu upominek, należy być ostrożnym i unikać prezentów z seksualnym podtekstem.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz