Nowości

Kurier do domu – jak szybko dostarczyć paczkę?

We współczesnym świecie chcemy zapewnić sobie możliwie jak największą wygodę. Z tego względu często decydujemy się nawet na kupowanie pewnych rzeczy przez Internet, ażeby otrzymać je prosto do drzwi mieszkania, nie musząc się nigdzie wybierać. Chcemy także mieć wszystko jak najszybciej – współcześni ludzie są raczej niecierpliwi. Na szczęście usługi pocztowe i kurierskie działają coraz sprawniej, dzięki czemu przesyłki docierają do adresatów coraz szybciej. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na usługach kurierskich, wyjaśniając na jakie można się dokładnie zdecydować i jakie korzyści z tego czerpać. Dlaczego w ogóle warto korzystać z usług kuriera?

Kurier do domu

Kurier to osoba dostarczająca przesyłki do adresatów – chodzi tu zarówno o paczki, jak i listy, w zależności od tego, co akurat i do kogo należy zanieść. Zawód ten łączy więc w sobie kierowcę i tradycyjnego listonosza. Przy tym jednak zawód kuriera jest o wiele bardziej wymagający – zajmuje się on również wystawianiem faktur, rozliczaniem z firmą kurierską i klientami, itd. Kurierzy muszą świetnie znać miejskie i pozamiejskie trasy, ponieważ w ich pracy liczy się także i czas. Sprawność dostarczania przesyłek decyduje o talencie do danego zawodu.

Przesyłki kurierskie to zatem takie przesyłki, które pod wskazany adres dostarcza zainteresowanym kurier. Wiele osób – mimo korzystania z usług zarówno kurierów, jak i poczty – nie do końca rozumie różnice między tymi dwoma sposobami transportowania i dostarczania przesyłek. Warto więc w skrócie wyjaśnić, że przesyłki kurierskie realizowane są w opcji „od drzwi do drzwi”. Oznacza to, że kurier nie tylko dostarcza przesyłkę pod wskazany adres, lecz również odbiera ją od nadawcy w domu. To istotna różnica, ponieważ na pocztę – by nadać przesyłkę - musimy się wybrać sami. Kolejna różnica to oczywiście czas – kurier dociera do klienta w czasie od 24 do 48 godzin. Oczywiście, chodzi tu o dni robocze, choć niektóre firmy kurierskie dostarczają paczki i listy również w soboty.

DHL Zamów Kuriera

Przesyłka kurierska pobraniowa

Niektórym mogłoby się wydawać, że istnieje tylko jeden rodzaj przesyłek kurierskich. Można bowiem rozróżnić te krajowe i zagraniczne, miejskie i międzymiastowe, ale na szczególne uwzględnienie zasługują warianty związane ze sposobem zapłaty, czy też wymiarami danego pakunku.

Przesyłka kurierska może być standardowa lub niestandardowa. Gabaryty czy wymiary poszczególnych opcji mogą się między sobą różnić, w zależności od danej firmy kurierskiej. Główne rozróżnienie dzieli przesyłki na zwykłe kurierskie i przesyłki kurierskie pobraniowe (dowiedz się więcej na stronie: Sendello). W tym pierwszym przypadku zapłacić za usługę i przesyłkę należy wcześniej. W tym drugim przypadku płaci się przy odbiorze – po przyniesieniu paczki czy listu do domu przez kuriera. Firmy kurierskie oferują jeszcze często dodatkowe możliwości, na przykład przesyłki priorytetowe.

Wyślij paczkę kurierem

Niewątpliwie przesyłki kurierskie mają liczne zalety – trudno się zatem dziwić, że coraz więcej osób korzysta właśnie z usług kurierów, zamiast odwiedzać pocztę osobiście. Tym bardziej, że przesłanie paczki kurierem nie jest wcale trudne – a wręcz bardzo wygodne i szybkie. Z takiej możliwości korzystają licznie osoby posiadające własną firmę, sprzedające różne towary – z tej opcji mogą korzystać wszyscy!

By wysłać paczkę, wystarczy wejść na stronę internetową danej firmy kurierskiej, wypełnić formularz i po otrzymaniu wyceny przesyłki, podać dane nadawcy oraz odbiorcy. Następnie należy dokonać płatności za przesyłkę, a zaraz po jej zaksięgowaniu nadjedzie kurier, by odebrać paczkę. Opłata nie jest wymagana wcześniej, gdy wybiera się opcję pobraniową. Oczywiście, można również nadać paczkę w siedzibie firmy kurierskiej, albo zamówić kuriera przez telefon (wówczas wypisze wszystkie dane na miejscu). Niewątpliwie jednak pierwszy sposób jest najwygodniejszy i najwięcej osób z niego korzysta. Wiele przekonało się również do platform wysyłkowych, gromadzących oferty różnych kurierów.

Zobacz